۴ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۵۷
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 83686795
۰ نفر

برچسب‌ها

عملیات گازرسانی به منطقه ویژه اقتصادی بانه پایان یافت

سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: عملیات گازرسانی به منطقه ویژه اقتصادی بانه با سرمایه‌گذاری بیش از پنج میلیارد ریال پایان یافت و سرمایه‌گذاران می‌توانند از این زیرساخت ایجاد شده در واحدهای خود استفاده کنند.

احمد فعله‌گری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیش از پنج کیلومتر عملیات لوله‌گذاری از طریق ۲ خط در روستاهای ولی‌آباد و خوری‌آباد تا ابتدای ورودی منطقه ویژه اقتصادی بانه اجرا شده و فقط شبکه داخلی آن باقی مانده که سرمایه‌گذاران خود باید نسبت به آن اقدام کنند.

وی از پایان عملیات گازرسانی به شهرک صنعتی سرنجیانه در سنندج نیز خبر داد و اضافه کرد: برای اجرای این طرح چهار کیلومتر لوله‌گذاری انجام و ۱۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان با بیان اینکه براساس مصوبه شورای اقتصاد یک هزار و ۱۱۳ واحد صنعتی در استان گازدار می‌شود، افزود: تاکنون ۵۱۷ واحد صنعتی از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شده است.

فعله‌گری تاکید کرد: در سال جاری برای گازرسانی به ۳۰۰ واحد صنعتی با مصرف بیش از ۱۳ میلیون لیتر سوخت برنامه‌ریزی شده که تا پایان بهمن تعداد ۲۱۱ واحد به شبکه سراسری گاز متصل شده‌اند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر گازرسانی به ۱۰۱ واحد صنعتی مصوبه شورای اقتصاد در حال انجام است، یادآور شد: گازرسانی به ۱۹ واحد صنعتی دیگر نیز در دست طراحی و انتخاب پیمانکار است.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان بر آمادگی این شرکت برای گازرسانی به واحدهای تولیدی و صنعتی تاکید کرد و گفت: تاکنون ۲ هزار و ۲۸۱ واحد صنعتی جزو و عمده استان از گاز طبیعی برخوردار شده است.

کردستان با یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت، دارای ۱۰ شهرستان، ۲۹ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان و یک هزار و ۶۹۹ روستا است.

۵۳۱ هزار و ۴۰۳ مشترک از خدمات شرکت گاز کردستان بهره‌مند هستند که ۳۹۴ هزار و ۹۳۴ مشترک در شهرها و ۱۳۶ هزار و ۴۶۹ مورد در روستاها قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha