انجام اقدامات پیشگیرانه و ضدعفونی در مراکز بهزیستی خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: اقدامات پیشگیرانه و ضدعفونی در تمام مراکز زیرپوشش این اداره کل انجام می‌شود.

حمیدرضا پوریوسف روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سازمان بهزیستی هفته گذشته دستورالعملی را با ۳۹ ماده برای ادارات کل بهزیستی کشور ابلاغ کرد که با توجه به شیوع بیماری کرونا اجرای آن با قوت بیشتری در این استان ادامه دارد.

وی اظهار داشت: رویکرد اصلی در اقدامات این اداره کل، پیشگیرانه است و در این راستا آموزش مسولان فنی، مراقبین مراکز و دیگر کارکنان برای مبارزه با این بیماری انجام شده و تمام شهرستان‌ها نیز در حال انجام اقدامات لازم هستند. 

وی گفت: در این راستا موارد مشکوک، دارای مشکلات تنفسی و تب احتمالی باید سریعتر به مراکز بهداشت معرفی شوند.

پوریوسف افزود: پذیرش مددجویان جدید در مراکز محدود شده و ملاقات در مراکز شبانه‌روزی بهزیستی نیز به حداقل رسیده است.

وی ادامه داد: تاکنون هیچ مورد مشکوک و دارای علایم کرونا در مراکز تحت نظر این اداره کل گزارش نشده است.

وی با بیان اینکه وضعیت استان در زمینه ابتلا به ویروس کرونا از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، عادی گزارش شده است گفت: علاوه بر مراکز نگهداری از معلولان، سالمندان و بیماران روانی مزمن، به مهدهای کودک نیز توصیه شده است این مراکز را با مایع ضد عفونی کننده، الکل ۷۰ درصد و با محلول آب و وایتکس (ترکیب ۹ به یک) ضد عفونی کنند. 

پوریوسف افزود: شستن دست‌ها با آب و صابون به عنوان اثرگذارترین اقدام در مراکز و مهدهای کودک انجام می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت ۲ هزار و ۶۰۰ مرکز شبانه‌روزی، روزانه، خدمات توانبخشی و مهدکودک تحت نظر این اداره کل اظهار داشت: در مراکز شبانه روزی ۱۳ هزار نفر، در مهدهای کودک ۸۵ هزار نفر، در مراکز روزانه توانبخشی سه هزار نفر، در مراکز سرپناهی هزار و ۵۰۰ نفر و در مراکز روزانه بهزیستی خراسان رضوی نیز بیش از سه هزار نفر خدمات دریافت می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =