آزمایشگاه‌های خصوصی مسئول تشخیص کرونا نیستند

تهران- ایرنا- سازمان نظام پزشکی کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: آزمایشگاه‌های خصوصی مسئول تشخیص ویروس کرونا نیستند.

سازمان نظام پزشکی کل کشور روز یکشنبه با صدور اطلاعیه ای در کانال تلگرامی اعلام کرد: قابل توجه هموطنان، همکاران و پرسنل خدوم درمانی در سراسر کشور هیچ آزمایشگاه خصوصی در تهران و سایر شهرستان‌ها مسوول تشخیص ویروس کرونا Covid-۱۹ نیست.

ویروس کرونا از دی ماه گذشته تا کنون بیش از دو هزار قربانی گرفته است. تقریبا تمامی جانباختگان از چین، ‌کشوری که ویروس از آنجا شیوع پیدا کرد، هستند. چهار نفر نیز در ایران بر اثر ابتلا به این بیماری جان باخته‌ اند. ایران بعد از چین دومین آمار فوتی کرونا در جهان را دارد.

بیماری جدید کرونا با نام «کووید-۱۹» از اوایل ماه دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در استان هوبی چین شیوع یافت و تاکنون ۷۵ هزار نفر را در این کشور مبتلا کرده و جان ۲ هزار و ۲۳۳ نفر را گرفته است.

کیانوش جهانپور رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز گذشته(شنبه) گفت: تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در ایران به ۲۸ نفر و تعداد افراد فوت شده به پنح نفر رسید.

کرونا همان آنفلوآنزای معمولی است و حداقل ۵۰ سال است که این  ویروس در دانشگاه های علوم پزشکی شناخته شده و چند سال قبل نیز با عنوان ویروس سارس گسترش یافت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =