۴ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۴
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 83686749
۰ نفر

برچسب‌ها

مراکز آموزشی کانون زبان گیلان تعطیل شد

رشت - ایرنا - مدیر کانون زبان گیلان گفت: مراکز آموزش زبان این کانون در استان برای پیشگیری از کرونا از امروز تا چهارشنبه هفته جاری تعطیل اعلام شده است.

خدیجه تقی پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کانون زبان زیر مجموعه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است بنابراین بر اساس مصوبه ستاد پیشگیری و هماهنگی فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان به منظور افزایش آمادگی و جلوگیری موثر از گسترش شیوع ویروس کرونا تعطیل شده است.

وی افزود :  دست اندرکاران در ۱۷ شبعه کانون زبان آماده پاسخگویی به اولیاء هستند ضمن اینکه اقدامات لازم برای پیشگیری از ویروس کرونا در این شعبات انجام شده است.

افزون بر ۱۲ هزار نفر در ۱۷ شعبه کانون زبان استان گیلان در حال فراگیری آموزش هستند.

بر اساس مصوبه ستاد پیشگیری و هماهنگی فرماندهی عملیات پاسخ به بحران گیلان مراکز آموزشی ، علمی استان  اعم از مدارس، دانشگاه ها و آموزشگاه های غیردولتی، مهدهای کودک به منظور افزایش آمادگی و جلوگیری موثر از گسترش  ویروس کرونا از امروز "یکشنبه تا چهارشنبه" در استان گیلان تعطیل است.

ویروس کرونا جزو خانواده بزرگی از ویروس‌ها است که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود.  
در معمولی‌ترین حالت، این ویروس باعث سرماخوردگی می‌شود اما در مواردی باعث سندروم حاد تنفسی یا همان "سارس" می‌شود که نشانه‌های ابتلا به آن تب، سرفه و تنگی نفس است.

این ویروس که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در چین شروع شد، علاوه بر ۳۰ استان و منطقه چین، به شماری دیگر از کشورها از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا، فرانسه و امارات متحده عربی نیز سرایت کرده است.

دوره نهفتگی نسبتا طولانی این بیماری تنفسی مرگ‌ بار از چند روز تا دو هفته متغیر است و همین امر موجب می‌شود مبتلایان تا پیش از بروز علایمی چون تب و تنگی نفس به مراکز درمانی مراجعه نکنند.

این ویروس برخلاف ویروس سارس که در سال ۲۰۰۳ در چین شیوع پیدا کرد و پس از سرایت به ۲۶ کشور جهان ۸ هزار و ۱۰۰ نفر  را مبتلا کرد، در دوره نهفتگی نیز از فرد به فرد قابل انتقال است، کارشناسان تهدید واقعی کرونا را در همین قابلیت شیوع و انتشار گسترده آن می‌بینند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =