دانشجوی مهمان در دانشگاه شهیدبهشتی پذیرفته نمی‌شود

تهران- ایرنا- دانشگاه شهید بهشتی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: این دانشگاه برای مقابله با شیوع ویروس کرونا دانشجوی مهمان تا ابلاغ اطلاعیه بعدی نمی‌پذیرد.

کمیته اجرایی ستاد هماهنگی اقدامات پیشگیرانه شیوع ویروس کرونا در دانشگاه شهید بهشتی روش های پیشگیری، اطلاع رسانی به دانشجویان، نظافت عمومی و بهداشت عمومی را در اطلاعیه‌ای منتشر کرد.

 طبق این اطلاعیه در خصوص خوابگاه های دانشجویی دقت در نظافت و شستشو و گندزدایی سرویس های بهداشتی و روشویی های تمامی بلوک های خوابگاه روزانه در سه نوبت انجام می شود.

همچنین در تمامی روشویی ها راهنمای روش صحیح شست و شوی دست نصب می‌شود.

هماهنگی با اداره بهداشت و درمان در خصوص تردد و اسکان دانشجویان غیر ایرانی و دانشجویانی که اخیرا سابقه سفر به مناطق پر خطر داشته اند نیز از جمله اقدامات پیشگیرانه است.

بر اساس این اطلاعیه مقرر شد تا با مرخصی استعلاجی همکاران شاغل در بخش های خدماتی تا بهبودی کامل به جهت عدم سرایت بیماری​ موافقت شود.

در خصوص رستوران های دانشگاه شهید بهشتی نظارت بیشتر بر رعایت موازین بهداشتی در فرآیند پخت وپز (دقت در پخت کامل گوشت و مرغ و تخم مرغ و... )، رعایت جدی تر تمامی ضوابط بهداشتی در توزیع غذا ، تردد نکردن افراد متفرقه به داخل آشپزخانه وکنترل سالم بودن درب های ورودی آشپزخانه رستوران، گند زدایی کلیه سطوح و دستگیره ها و شستشوی سرویس های بهداشتی وفضای داخلی آشپزخانه با محلول رقیق شده کلر دار نیم درصد نیز سایر اقدامات انجام شده در دانشگاه شهید بهشتی است.

همچنین کارکنان آشپزخانه باید از لباس کار مناسب ،دستکش ،کلاه ،ماسک استفاده کنند و از ادامه فعالیت پرسنل بیمار یا مشکوک به بیماری و تردد افراد متفرقه به آشپزخانه ممانعت شود. ​ بنابر اعلام رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت  تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در ایران به ۲۸ نفر و تعداد افراد فوت شده به پنج نفر رسید.

به گزارش ایرنا، مجتبی خالدی سخنگوی قرارگاه مبارزه با کرونا  روز گذشته اعلام کرد: تا این لحظه ۷۸۵ فرد مشکوک به ویروس کرونا از بین هزاران فرد مراجعه کننده از مطب ها و کلینیک ها به مراکز وزارت بهداشت تحت آزمایش قرار گرفته اند و در روز گذشته تعداد ۱۰ فرد مبتلای جدید به ویروس کرونا تشخیص قطعی شد که با توجه به آمار ۱۸ نفر روز گذشته مجموع این مبتلایان به ۲۸ نفر رسید.

وی یادآور شد: از بین ۱۰ نفر فرد بیمار جدید شناسایی شده، هشت نفر در شهر قم بوده  و دو نفر بیماران بستری در تهران هستند که از قم ارجاع شده اند. ۱۸ مورد مبتلای قبلی که تا روز گذشته شناسایی شده بودند نیز شامل دو مورد در استان گیلان، چهار مورد در تهران و ۱۲ مورد در استان قم است.

وی تصریح کرد: بنابراین اغلب مبتلایانی که تاکنون شناسایی شده اند و ابتلای آنها به ویروس کرونای جدید و بیماری کووید ۱۹ ثابت شده ساکن قم بوده یا در روزها و هفته های گذشته به قم سفر داشته اند.

یادآور می شود، از زمان شروع ویروس کرونا در چین تا کنون ۲ هزار و ۳۶۲ نفر جان خود را در این کشور از دست دادند و گسترش این ویروس به ۳۰ کشور جهان، ۱۹ کشته بر جای گذاشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =