سبد کالای حمایتی بین نیازمندان کردستانی توزیع شد

سنندج - ایرنا - مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان از توزیع بیش از چهار هزار سبد کالا از محل درآمد موقوفات استان و براساس نیات موقوفات بین نیازمندان خبر داد و گفت این روند تا پایان امسال و قبل از فرا رسیدن سال نو ادامه دارد.

حجت‌الاسلام محمد کاروند روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: توزیع این سبدهای حمایتی همزمان با دهه فجر بین نیازمندان مناطق حاشیه و نواحی منفصل شهری شهرستان‌های سنندج و سقز آغاز شد و تلاش می‌شود تا قبل از سال جدید در همه شهرها انجام گیرد.

وی با بیان اینکه تاکنون حدود ۲ هزار سبد از این تعداد بین نیازمندان شناسایی شده توزیع شده است، افزوزد: این سبدهای حمایتی شامل اقلام خوراکی از جمله برنج، مرغ، گوشت، روغن، قند، ماکارونی و شکر است و در برخی از مناطق نیز لوازم التحریر بین دانش‌آموزان توزیع شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان تاکید کرد: همچنین در حاشیه توزیع این سبدهای کالایی و با همکاری مسوولان دستگاه‌های مختلف، کمک‌هایی برای تعمیر و یا اجاره مسکن و تهیه وسایل مورد نیاز منزل خانوادهای بی بضاعت جمع‌آوری و در اختیار آنها قرار داده شده است.

حجت الاسلام کاروند با بیان اینکه تلاش می‌شود از همه منابع ممکن برای کمک به معیشت مردم محروم و نیازمند استفاده شود، از واقفان نیک اندیش استان خواست در وقف‌های خود خدمت به محرومان و نیازمند جامعه و کمک به رفع مشکلات آنان را فراموش نکرده و نیات خود را به این سمت و سو سوق دهند.

استان کردستان دارای ۲ هزار و ۲۴۳ موقوفه با ۱۶ رقبه متصرفی، بیش از سه هزار رقبه غیرمتصرفی و ۱۱۵ رقبه اشتراک و تولیت است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =