ناوگان اتوبوس‌رانی اصفهان برای مقابله با کرونا ضدعفونی شد

اصفهان- ایرنا- مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان گفت: ناوگان اتوبوسرانی این کلانشهر در ۲ روز گذشته برای مقابله با ویروس کرونا ضد عفونی شد.

قدرت افتخاری روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:  ۴۰۰ دستگاه اتوبوس بخش خصوصی و ۶۰۰ دستگاه هم متعلق به شهرداری توسط محلول مورد تایید دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت ضد عفونی شدند.

وی با تاکید بر ضرورت توجه هرچه بیشتر به بهداشت عمومی و فردی تصریح کرد: همچنین محلولی در اختیار رانندگان قرار داده شد تا در طول روز و در ایستگاه‌ها که مستقرند، سطوح داخلی اتوبوس نظیر صندلی و دستگیره‌ها را ضد عفونی کنند.

وی درباره افزایش ناوگان و سرعت مسافرگیری به منظور کاهش ازدحام و تجمع‌ها در اتوبوس گفت: با وجود تعطیلی مدارس، شمار اتوبوس‌ها را کم نکردیم تا سرعت مسافرگیری و انتقال مسافران کاهش نیابد.

افتخاری به آموزش مورد نیاز برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اشاره و خاطرنشان کرد: برخی مباحث آموزشی به رانندگان و دیگر کارکنان مجموعه اتوبوسرانی با محوریت بهداشت و جلوگیری از بیماری ارایه شده است.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان ادامه داد: ثبت حضور و غیاب بوسیله اثر انگشت برای جلوگیری از سرایت احتمالی ویروس در این شرکت متوقف شده و تا زمان عادی شدن شرایط ادامه خواهد داشت.

روزانه در کلانشهر اصفهان  افزون بر ۵۵۰ هزار مسافر توسط شرکت اتوبوسرانی جابه جا می‌شوند.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در چین به این ویروس مبتلا شدند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری، قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد، مردم باید از تماس‌های غیرضروری و حضور در میان ازدحام جمعیت پرهیز کنند، فاصله منطقی را با همه افراد(یک متر) رعایت کرده و روبوسی و دست دادن‌های غیرضروری را کنار بگذارند.

همچنین افرادی که علائم بیماری سرماخوردگی دارند، در منزل بمانند و بسرعت مراقبت‌های درمانی را از طریق پزشکان در پیش بگیرند و با سایر افراد تماس نداشته باشند، شستن مداوم دست‌ها با آب و صابون یکی از بهترین راهکارها برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =