ششمین فصل پژوهش‌های باستان‌شناسی جنوب کرمان آغاز شد

کرمان - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان گفت: ششمین فصل پژوهش‌های باستان‌شناسی جنوب کرمان از هفته اول اسفندماه سال جاری آغاز می شود و تا پایان فروردین ماه سال ۱۳۹۹ ادامه دارد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، فریدون فعالی با اشاره به اینکه ششمین فصل پژوهش های باستان شناسی جنوب استان کرمان با مشارکت پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و دانشگاه توبینگن آلمان به انجام می رسد، افزود: هیات یاد شده به مستند سازی و تکمیل پژوهش های باستان شناسی خود خواهد پرداخت.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان افزود: طی پنج فصل گذشته و در نتیجه بررسی های میدانی باستان شناسی، اطلاعات ارزنده ای از جنوب استان کرمان و حوزه هلیل رود به دست آمده است.

فعالی تصریح کرد: این هیات به سرپرستی مشترک نادر علیدادی سلیمانی و پیتر فلزنر از دانشگاه توبینگن آلمان به انجام خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: این فصل از بررسی های باستان شناسی با هدف شناسایی و با تکیه بر مطالعات اثر مفرغ حوزه جنوب و چگونگی ارتباط آن با سواحل خلیج فارس و دریای عمان و ارتباطات فرا منطقه ای در بین النهرین (جنوب عراق امروزی) انجام می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =