فرماندار: بهره‌برداری از کارخانه کنسانتره سرب و روی بافق آغاز شد

یزد - ایرنا- فرماندار بافق گفت: با ۹۵۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری از سوی بخش خصوصی بهره برداری از کارخانه تولید کنسانتره سرب و روی معدن « تاشکوییه» این شهرستان آغاز شد.

محمد زاده رحمانی  روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ذخیره کنونی سرب و روی معدن یادشده را ۱۶۰ هزار تن اعلام کرد و یادآور شد: سالانه ۱۷ هزار تن کنسانتره سرب و پنج هزار تن کنسانتره روی در این واحد معدنی تولید می‌شود و  با راه اندازی این واحد زمینه اشتغال ۲۵۰ نفر به صورت مستقیم فراهم شد..

وی  با اشاره به اهمیت بهره‌برداری از این طرح جوار معدنی اظهارداشت: شروع به کار این کارخانه باعث فعالیت و اقتصادی شدن معادن کوچک سرب و روی در شهرها و مناطق همجوار و نیز ایجاد اشتغال و ارزش در منطقه افزوده می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: ۲ محصول تولیدی این معدن پس از مراحل تغلیظ برای تولید شمش به کارخانه سرب و روی بافق واقع در کیلومتر ۷۰ جاده بافق- یزد ارسال می‌شود.

معدن سرب و روی تاشکوییه ۵۰ سال بدون بهره برداری بود که  سال ۹۷ توسط بخش خصوصی راه اندازی شد و هم اکنون حدود ۱۵۰ نفر در این مجموعه به کار اشتغال دارند که ۲۵۰ نفر به این افراد اضافه شد.

این معدن در فاصله ۱۰۵ کیلومتری بافق و ۲۱۵ کیلومتری یزد مرکز استان واقع است.

مرکز شهرستان ۵۴ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =