مقامات فرودگاه کابل مانع سفر رئیس تیم انتخاباتی عبدالله شدند

تهران- ایرنا- "علی احمد عثمانی"، رئیس تیم انتخاباتی "عبدالله عبدالله" گفت، مقامات فرودگاه کابل به او اجازه سفر هوایی به استان هرات ندادند.

به گزارش شبکه طلوع افغانستان، عثمانی گفت، روز یکشنبه او را به مدت ۱۵ دقیقه در فرودگاه بین‌المللی حامد کرزی کابل متوقف کردند و پس از آن مقامات فرودگاه با اعلام این مطلب که اجازه پرواز به استان هرات ندارد، از او خواستند هواپیما را ترک کند.  

عثمانی افزود، به خاطر شرکت در مراسم ازدواج یکی از بستگانش عازم هرات بود.

مقامات فرودگاه بین‌المللی حامد کرزی کابل تاکنون درباره این مساله اظهارنظری نکردند.

عبدلله، رئیس اجرایی دولت وحدت ملی سابق و نامزد شکست خورده انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، ‌ ۳۰ بهمن، یک روز پس از اعلام نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری این کشور با ارسال نامه ای به وزارت کشور افغانستان خواستار ممنوع الخروج شدن روسای کمیسیون‌های انتخابات شد.

عبدالله در کنفرانس خبری ۲۹ بهمن ضمن رد دوباره نتایج انتخابات اعلام کرد که خودش دولت فراگیر و "همه‌شمول" تشکیل خواهد داد.

عبدالله در نامه‌ای به وزارت کشور افغانستان، خواستار ممنوع‌الخروج شدن  رئیس و اعضای کمیسیون انتخابات و کمیسیون شکایات انتخاباتی شامل روسای دبیرخانه‌ها و معاونین‌ آنها تا اخذ تصمیم قطعی محاکم ذی‌صلاح شد.

وی همچنین از سفارت‌خانه‌ها و نهادهای خارجی مستقر در این کشور خواست، در رابطه با چالش موجود انتخاباتی این کشور بی‌طرفی خود را حفظ کنند و از نتیجه اعلام شده حمایت نکنند.

کمیسیون انتخابات افغانستان سه‌شنبه(۲۹ بهمن)، غنی را برنده نهایی چهارمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور اعلام کرد.

رئیس کمیسیون انتخابات افغانستان سه‌شنبه اعلام کرد، اشرف غنی با کسب ۵۰.۶۴ درصد از مجموع یک میلیون و ۸۲۳ هزار و ۹۴۸ رای، پیروز انتخابات ۶ مهر ۱۳۹۸ این کشور است و عبدالله با کسب ۷۲۰ هزار و ۸۴۱ رای/ ۳۹.۵۲ درصد/ در رده دوم قرار گرفت.

به گفته وی، گلبدین حکمتیار با کسب ۷۰ هزار و ۲۴۳ رای/۳.۸۵ درصد/، سوم و رحمت الله نبیل هم با کسب ۱.۸۶ درصد آرا در جایگاه چهارم قرار گرفتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =