آیت‌الله مصباح یزدی منتخب خراسان رضوی در مجلس خبرگان شد

مشهد- ایرنا- فرماندار مرکز حوزه انتخابیه خراسان رضوی در انتخابات میاندوره‌ای مجلس خبرگان رهبری گفت: آیت‌الله محمد تقی مصباح یزدی با کسب ۶۲ درصد آرای صحیح ماخوذه به عنوان منتخب مردم استان در این مجلس معرفی می‌شود.

محمدرضا هاشمی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع یک میلیون و ۷۵۳ هزار و ۶۴۴ برگ رای صحیح ماخوذه، آیت الله محمد تقی مصباح یزدی یک میلیون و ۹۳ هزار و ۴۰۰ رای کسب کرد.

وی ادامه داد: آیات عظام علی قربانی با کسب ۳۰۰ هزار و ۴۰ رای معادل ۱۷ درصد آرا، غلامرضا مغیسه با کسب ۱۴۱ هزار و ۶۵۲ رای معادل هشت درصد، عباس شاه رفعتی با کسب ۱۲۳ هزار و ۱۱۲ رای معادل هفت درصد و مرتضی مروی سماورچی با کسب ۹۲ هزار و ۴۴۰ رای و معادل ۶ درصد آرا در رده های بعدی قرار دارند.

وی گفت: به این ترتیب آیت الله مصباح یزدی به عنوان نامزد منتخب مردم در نخستین انتخابات میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، نمایندگی مردم این استان را در این مجلس به عهده خواهد گرفت.  

انتخابات میان‌ دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری برای انتخاب یک نماینده خراسان رضوی در آن مجلس همزمان با انتخابات مجلس شورای اسلامی روز جمعه دوم اسفند برگزار شد.

مرحوم آیت‌الله سیدمحمود شاهرودی نماینده مردم خراسان رضوی در خبرگان رهبری پارسال درگذشت.

۶ نفر از ۸۸ نماینده مجلس خبرگان رهبری، نمایندگان مردم استان خراسان رضوی در جمع خبرگان هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها