رعایت نکات بهداشتی بهترین راه مقابله با کرونا است

یاسوج - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌ پزشکی یاسوج گفت: باتوجه به اینکه تاکنون ویروس کرونا واکسن و درمانی ندارد دراین شرایط رعایت نکات و توصیه‌های بهداشتی تنها راه مقابله با این ویروس است.

محمد مهدی بانشی روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهارداشت:  رعایت بهداشت فردی و اجتماعی بهترین راه جلوگیری از شیوع کرونا ویروس است و مردم باید با حساسیت این موضوع را در دستور کار داشته باشند.
وی بیان کرد: با توجه به مشاهده ویروس کرونا در ۲۶ کشور اگر روش‌های پیشگیری به درستی و حساسیت انجام شود خطر جدی در این حوزه وجود ندارد.

 بانشی اضافه کرد: ماندن در خانه و کمتر تماس برقرار کردن با محیط‌های اجتماعی شلوغ، استفاده از ماسک، خودداری از دست دادن و روبوسی کردن، شست‌ و شوی مرتب دست‌ها با آب و صابون و ژل از جمله موارد پیشگیری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

 وی با بیان اینکه هیچ موردی از بیماری کرونا تاکنون در این استان مشاهده نشده است ادامه داد: همچنین به موازات کشور ورود و خروج‌ها در استان کنترل و موارد مشکوک بررسی می‌شود.

بانشی افزود: دانشگاه علوم پزشکی استان همه تمهیدات لازم برای مقابله با این ویروس را تامین کرده است.
وی گفت: شستشوی مکرر دست‌ها با آب و صابون مایع به مدت ۲۰ ثانیه در هر بار، از نکات جدی و الزامی در سطح پیشگیری از کرونا ویروس است.

بانشی تاکید کرد: استفاده از ماسک به تنهایی نمی‌تواند برای جلوگیری از انتشار سریع ویروس عمل کند و باید در کنار سایر توصیه‌ها رعایت شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =