هشدار سازمان جهانی بهداشت به فراگیرشدن کرونا

پکن-ایرنا-یک روزنامه از هنگ کنگ گزارش کرد که سازمان بهداشت جهانی از شیوع کرونا در کشورهای دیگر جهان بخصوص ژاپن، کره جنوبی و ایران ابراز نگرانی کرده است.

ساوث چاینا مورنینگ پست می نویسد که کشورهای کره جنوبی و ایران و ژاپن شاهد موارد روزافزونی از ابتلا به کرونا بوده اند که بشدت نگرانی این سازمان و کارشناسان امور بهداشتی را به دنبال داشته است.

این گزارش می افزاید که در ژاپن شمار مبتلایان از مرز ۷۵۰ نفر گذشته و ۳ نفر کشته شده اند. آمار منتشره نشان می دهد در کره جنوبی ۵۵۶ نفر و در ایران ۲۸ نفر قطعا به بیماری مبتلا شده اند که به ترتیب هرکدام ۴ و ۶ مورد فوت به ثبت رسانده اند.

تدروس آدانوم گابریسوس دبیر کل سازمان بهداشت جهانی از شیوع کرونا در کشورهای دیگر بدون آنکه منشا همه گیری مشخصی با چین داشته باشند ، اظهار نگرانی کرده است.

وی با اشاره به کووید ۱۹ که عبارت اختصاری ویروس کرونا ۲۰۱۹ است ، از کشورهای مختلف جهان از جمله دولت های آفریقایی خواست تا با همکاری و برنامه مشترک به این ویروس یورش ببرند.

وی افزود: کشورها و مناطقی که نظام بهداشتی ضعیف تری دارند ، توان مقابله آنها نیز با ویروس طبیعتا کمتر است و برای همین کشورهای آفریقایی باید با یکدیگر در نبرد با ویروس متحد شوند.

شماری از کارشناسان در این شرایط خواستار استفاده از تجربیات دو ماه گذشته چین شده اند. بخصوص آنکه شمار مبتلایان در روز شنبه این هفته در چین ۵۵ درصد نسبت به روز قبل از آن کمتر شد.

آنها می گویند که تدابیر قرنطینه چین برای کم شدن ارتباطات و قفل کردن درهای ۸۰ شهر در سراسر کشور بخصوص مرکز شیوع بیماری بسیار سخت بود ، اما نتایج موثر و مثبت بوده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha