۳ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۲۸
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 83686404
۱ نفر

برچسب‌ها

دمشق: آمریکا از شکست تروریست‌ها در سوریه عصبانی است

تهران – ایرنا- یک مقام در وزارت خارجه سوریه روز شنبه گفت: عصبانیت آمریکا از بازگشت زندگی به حالت عادی در حلب، ناشی از سرخوردگی و تلخی ناشی از شکست طرح واشنگتن برای گسترش تروریسم و هرج و مرج در سوریه است.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، یک مقام در وزارت امور خارجه سوریه گفت: ناراحتی آمریکا از بازگشت زندگی به حالت عادی و از سرگیری پروازها به فرودگاه بین المللی حلب، نتیجه ناامیدی آن از شکست طرح و ابزارهای خود در برابر پیشروی ارتش سوریه است.

مقام سوری افزود: عصبانیت آمریکا به دلیل ناامیدی و احساس تلخی است که از شکست طرح خود در سوریه برای گسترش تروریسم و هرج و مرج دارد و این به خودی خود انگیزه‌ای است برای سوری‌ ها تا به تعقیب عناصر باقی مانده تروریست ‌ها و حامیان آن ها تا آزادسازی آخرین وجب از خاک سوریه از وجود تروریسم و حضور غیر قانونی بیگانگان ادامه دهند و امنیت و ثبات را به آن بازگردانند.

این مقام سوری در پایان اظهاراتش گفت: اظهارات اخیر آمریکا نشان داد که دولت این کشور تعادل خود را از دست داده است و دیگر به ساده‌ ترین ادبیات گفت و گو مزین نیست. وقاحت واقعی در سیاست‌ های این دولت در حمله به دیگران و مداخله در امور آن ها و استفاده از کثیف ‌ترین ابزار از جمله از تروریست‌ها برای خدمت به برنامه های خود به قیمت خون مردم و رنج آن ها  است و وقتی که دولت آمریکا از حقوق بشر حرف می‌زند ریاکاری و گستاخی نشانه بارز سیاست ‌ها و رفتارهای این دولت است.

در روزهای اخیر پیشروی ارتش سوریه در استان ادلب و مناطق غربی حلب برای آزادسازی آخرین مناطق تحت کنترل تروریست‌ها با سرعت هرچه بیشتر ادامه دارد.

در همین راستا، پس از تسلط کامل ارتش سوریه بر جاده بین‌المللی حلب به دمشق از سمت ادلب و حماه و پاکسازی کامل آن، عملیات بازسازی این جاده بین‌المللی و راهبردی برای راه اندازی مجدد آن آغاز شده است.

ساکنان شهرهای مختلف سوریه به دنبال آزادی و پاکسازی شهرک‌ها و روستاهای غرب و شمال این کشور از وجود گروه‌های تروریستی در روزهای گذشته به خیابان‌ها آمدند و به شادی پرداختند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =