لیبرمن: مقام‌های امنیتی اسرائیل به قطر سفر کردند

تهران - ایرنا - آویگدور لیبرمن وزیر پیشین جنگ رژیم صهیونیستی و رییس حزب "اسرائیل خانه ما" روز شنبه اعلام کرد که مقام‌های امنیتی این رژیم اخیرا به قطر سفر کردند.

به گزارش المیادین، لیبرمن افزود: یوسی کوهین رییس موساد و هرزی هالیوی فرمانده عملیاتی محور جنوبی اسرائیل دو هفته پیش به قطر سفر کردند.

بر اساس این گزارش، رییس موساد به دستور بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به قطر رفته است تا با مقام‌های قطری درباره ادامه کمک‌های مالی به حماس صحبت کند.

وزیر پیشین جنگ رژیم صهیونیستی گفت: بر اساس اطلاعات موثق قطری ها اعلام کرده بودند که پس ۳۰ ماه مارس کمک های مالی خود به حماس را متوقف خواهند کرد و این مساله باعث شد تا نتانیاهو مقام های امنیتی را برای مذاکره به قطر اعزام کند.

از شروط حماس برای توقف حملات خود علیه رژیم صهیونیستی، تزریق پول به غزه برای پرداخت حقوق کارمندان و کارکنان ساکن در غزه است که قطر بخشی از این مبلغ را متقبل شده است.

سال ۲۰۱۱ حماس با میانجیگری مصر توافق مبادله اسرا را با رژیم صهیونیستی امضا کرد که بر اساس آن یکهزار و ۲۷ اسیر فلسطینی در مقابل آزادی «گلعاد شالیط» سرباز صهیونیستی آزاد شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha