نتایج انتخابات مجلس یازدهم در کهگیلویه وبویراحمد اعلام شد

یاسوج- ایرنا- ستاد انتخابات کهگیلویه وبویراحمد نتیجه شمارش نهایی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در سه حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا، گچساران و باشت و کهگیلویه، بهمئی ،چرام و لنده را اعلام کرد.

رئیس ستاد انتخابات کهگیلویه وبویراحمد گفت: از حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا مهدی روشنفکر با کسب ۶۶هزار و ۸۹۵ رای به عنوان منتخب مردم  به مجلس یازدهم راه یافت.

احد جمالی عصر امروز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: محمد بهرامی نیز با ۴۱هزار و ۹۵۱ ، نادر منتظریان ۳۶هزار و ۸۸ رای ، غلام محمد زارع ۲۷هزار و ۹۸۶ و محمد رضوان خو نیز با ۴۱۶رای را کسب کردند.

جمالی کل آراء ماخوذه در حوزه بویراحمد و دنا را ۱۷۵هزار و ۸۵۴رای و کل آراء صحیح را نیز ۱۷۳هزار و ۳۳۶اعلام کرد.

وی یادآور شد: سید محمد موحد با کسب ۷۵ هزار و ۸۵۰ رای از حوزه انتخابیه کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده به مجلس یازدهم راه یافت.

جمالی تصریح کرد: همچنین از کل آراء صحیح ماخوزه در این حوزه عدل هاشمی پور ۴۷ هزار و ۱۷۹ رای ، فرزاد نجات نیا ۲ هزار و ۹۹۴ رای، امیر همتی نژاد ۳۹۳ رای، علی رضا سجادی ۲۳۴ رای، پروین دانشور ۱۶۹ رای، سپهدار عبدپور ۱۶۲ رای، عنایت الله واحدی منش ۵ رای و امیر حسین برخه نیز صفر رای را کسب کردند.

کل آراء ماخوذه در این حوزه نیز ۱۲۹هزار و ۲۳۵رای و کل آراء صحیح نیز ۱۲۶هزار و ۹۸۶رای اعلام شده است.

رئیس ستاد انتخابات کهگیلویه وبویراحمد گفت که از حوزه انتخابیه گچساران و باشت نیز غلامرضا تاجگردون با کسب ۳۸هزار و ۴۲۲ رای از مجموع ۷۶ هزار و ۵۲۸ رای صحیح ماخوزه به عنوان منتخب مردم به مجلس یازدهم راه پیدا کرد.

همچنین در این حوزه سید قدرت الله حسینی بحرینی ۲۱هزار و ۴۱۴، اردلان زینل زاده ۸هزار و ۹۷۷ ، هومن عسکری ۷هزار و ۶۳۷، میلاد گرجی زاده ۷۸ و بهنام همتی نیز صفر رای را کسب کردند.

در حوزه انتخابیه گچساران و باشت کل آراء ماخوذه ۷۷هزار و ۸۴۱رای بود.

وی همچنین میزان حضور و مشارکت مردم این استان در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را بیش از ۷۰ درصد عنوان کرد.

تعداد واجدان شرایط رای دادن در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این استان ۵۴۳ هزار ۶۹۶ نفر بودند که  ۲۷ هزار و ۹۵۳ نفر از این تعداد برای نخستین بار تجربه حضور و مشارکت سیاسی در انتخابات را بدست آوردند.

بیش از ۱۸ هزار نفر عوامل اجرایی برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را بر عهده داشتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =