مدارس استان و شهر تهران چهارم و پنجم اسفند تعطیل است

تهران - ایرنا - تمامی مدارس شهرستان‌های استان تهران و پایتخت روزهای یکشنبه و دوشنبه (چهارم و پنجم اسفندماه) به دلیل ضدعفونی فضای آموزشی برای مقابله و پیشگیری بیماری کرونا تعطیل است.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران شامگاه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: این تصمیم به علت آماده‌سازی و ضدعفونی فضای آموزشی اتخاذ شده تا دانش‌آموزان در روزهای آینده در امنیت کامل در مدارس حضور پیدا کنند.
مسعود ثقفی گفت: بر این اساس فردا و پس فردا یکسری ضدعفونی‌های و مسایل مرتبط با وضعیت مدرسه انجام می‌شود تا در روزهای آینده اگر شرایط فراهم بود دانش‌آموزان در مدارس حضور پیدا کنند.

همچنین رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، گفت: تمام مدارس شهرستان‌های استان تهران فردا و پس‌فردا تعطیل است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، عباس معبودی افزود: به جهت آماده‌سازی و ضدعفونی مدارس شهرستان‌های استان تهران، همه مدارس این استان در روزهای یکشنبه و دوشنبه چهارم و پنجم اسفندماه سال جاری تعطیل شده است.

وی، علت این تعطیلی را آماده‌سازی مدارس برای حضور توام با سلامت دانش‌آموزان در مدارس عنوان کرد و اظهارداشت: اقداماتی چون ضدعفونی و مسائل مرتبط با بهداشت مدرسه برای آن است که بتوانیم در روزهای بعد اگر شرایط فراهم بود، دانش‌آموزان در مدرسه حاضر شوند.

شمار کل مبتلایان کرونا در چین به ۷۷ هزار و ۹۲۸ نفر در سراسر جهان رسید که ۷۶ هزار و ۲۸۸ نفرشان چینی هستند.  

در این میان دو هزار و ۳۶۲ نفر جان باخته‌اند که دو هزار و ۳۴۵ نفر آن‌ها در چین بوده است.  

از میان جمع مبتلایان ۲۰ هزار و ۸۶۱ نفر نیز درمان شده‌اند.  

بر اساس گزارش مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در ایران به ۲۸ نفر و تعداد افراد فوت شده به ۵ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =