۳ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۵۰
کد خبرنگار: 2506
کد خبر: 83686298
۰ نفر

برچسب‌ها

علی‌نژاد: کاراته ایران در المپیک می‌درخشد

تهران- ایرنا- معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، گفت: کاراته ایران دارای توان بالایی است و در المپیک توکیو می درخشد.

نخستین تمرین تیم ملی کاراته برای حضور در کاراته وان اتریش عصر امروز (شنبه) با حضور مهدی علی‌نژاد معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، سیدحسن طباطبایی رییس فدراسیون کاراته، محسن خمارلو نایب رییس فدراسیون کاراته و اعضای تیم‌های مردان و زنان برگزار شد.

علی نژاد در جمع ملی پوشان با تبریک به بهمن عسکری بابت کسب نخستین سهمیه المپیک کاراته ایران افزود: امیدوارم با تداوم روند خوب کاراته در نهایت سهمیه‌های کامل را در ۲بخش زنان ومردان کسب و در المپیک نیز به نتایج خوبی برسیم.

وی اضافه کرد: خودم را جزو خانواده ورزش‌های رزمی می‌دانم و از گذشته همواره پیگیر نتایج این رشته بودم.

علی‌نژاد تصریح کرد: کاراته گل سرسبد ورزش ایران بوده و همیشه برای ورزش ایران درخشیده است. در بحث‌های اخلاقی نیز همیشه این رشته سرآمد بوده است و حالا برای اولین بار در المپیک حاضر می‌شود و این بهترین فرصت برای ورزشکاران این رشته محسوب می‌شود  تا به عنوان قدرت برتر جهان در  بزرگترین آوردگاه و میدان ورزش جهان بدرخشند.

این مدیر ورزشی با تاکید بر حمایت‌های وزارت ورزش از کاراته گفت: وزارت ورزش تا امروز ۱۵۰ درصد بودجه کاراته را پرداخت کرده است؛ بنابراین علاوه بر ۱۰۰ درصد بودجه مصوب، ۵۰ درصد بیشتر پرداخت کردیم.

معاون توسعه ورزش قهرمانی افزود:‌ این بیشترین پرداخت در بین فدراسیون‌های ورزشی است زیرا پرداخت به بقیه فدراسیون‌ها ۸۰ درصد انجام شده و این یعنی کاراته حدود ۲ برابر بیشتر از سایر فدراسیون‌ها بودجه دریافت کرده و این انفاق نیز بخاطر نتایج درخشان کاراته است.

در ادامه سیدحسن طباطبایی رییس فدراسیون کاراته با قدردانی از حمایت‌های وزارت ورزش وجوانان گفت: در روزهای حساس فعلی چند موضوع از جمله بحث حل نشده استخدام ملی پوشان و پرداخت نشدن حقوق مدال آوران در بازی های آسیایی جاکارتا از سوی صندوق حمایت از قهرمانان موجب دغدغه آنان شده است.

علی نژاد در این خصوص پاسخ داد: مشکل استخدام سجاد گنج‌زاده را پیگیری کردم و فقط بحث گزینش آن مانده است. موضوع انتقال پورشیب نیز از شهرستان ایلام به تهران نیز حل خواهد شد. درباره بحث حقوق از صندوق قهرمانان نیز حتما با آقای ابطحی صحبت می کنم.

ذبیح الله پورشیب کاپیتان تیم ملی نیز ضمن قدردانی از حمایت‌های وزارت ورزش، خواستار پرداخت پاداش عقب افتاده ورزشکاران شد و افزود: ما زحمات زیادی کشیدیم و در بازی‌های جهانی پنج فینالیست داشتیم اما هنوز پاداش آن را نگرفته‌ایم.

علی نژاد در پاسخ به درخواست پورشیب نیز افزود: اگر آیین نامه بازی‌های جهانی  برای اهدای پاداش پابرجا بماند،   قطعا پاداش‌ها پرداخت می‌شود و در غیر این صورت پاداشی پرداخت نخواهد شد.

در پایان این دیدار حمیده عباسعلی عضو تیم ملی کاراته زنان نیز گفت: کاراته‌کاها طی یکسال گذشته با تمام توان تلاش ‌کرده‌اند و امیدواریم در ۲ رویداد باقی مانده بهترین نتایج و سهمیه‌های المپیک را بگیریم.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =