منتخبان قم در انتخابات مجلس یازدهم مشخص شدند

قم - ایرنا - رییس ستاد انتخابات قم گفت: احمد امیرآبادی فراهانی، مجتبی ذوالنوری و علیرضا زاکانی با کسب بیشترین آرا به عنوان سه منتخب مردم قم در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و آیت الله محمد یزدی به عنوان منتخب مردم قم در مجلس خبرگان رهبری انتخاب شدند.

بیژن سلیمان پور شنبه شب درگفت و گو با ایرنا  ضمن تقدیر از حضور گسترده و انقلابی مردم قم در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی افزود: مردم انقلابی قم یکپارچه در این انتخابات متحد شدند و مانند دوره‌های قبل با حضور گسترده در انتخابات، حماسه ای بزرگ و در تراز انقلاب اسلامی خلق کردند.

وی با اشاره به نتیجه نهایی شمارش آرا در حوزه انتخابیه قم ادامه داد: آقایان احمد امیرآبادی فراهانی با ۲۱۸ هزار و ۳۱۵ رای، مجتبی ذوالنوری با ۲۰۴ هزار و ۷۵۸ و علیرضا زاکانی با ۱۹۰ هزار و ۴۲۲ رای حائز اکثریت آرا شدند و از حوزه انتخابیه قم به عنوان نمایندگان این استان به مجلس شورای اسلامی راه یافتند.

وی  اظهار داشت: در انتخابات میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری نیز آیت الله محمد یزدی با ۲۴۹ هزار ۴۶۴ رای به عنوان نماینده استان قم در مجلس خبرکان رهبری از سوی مردم استان برگزیده شد.

سلیمان‌پور گفت: فرایند شمارش آرا بلافاصله پس از پایان رای گیری آغاز شد و این کار با دقت بسیار انجام شد که با گذر فرایند قانونی، شمارش و ثبت آرا در سامانه در کمترین زمان ممکن انجام شد.

وی  مشارکت مردم قم در انتخابات را ۴۳ درصد اعلام کرد و گفت: این مشارکت در حالی رقم می خورد که این استان در روزهای اخیر درگیر ویروس کرونا بود که این میزان مشارکت با توجه به شرایط استان بسیار قابل قبول است.

وی ادامه داد: با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده در استان و همچنین وحدت و هماهنگی میان تمام بخش های استان، این انتخابات یکی از بهترین انتخابات از نظر امنیت، نظم و صحت برگزاری بود.

سلیمان‌پور افزود: تایید نهایی انتخابات به عهده شورای نگهبان است که با طی فرایندهای قانونی، به طور قطع در مهلت مقرر این کار انجام می‌شود.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری روزجمعه دوم اسفندماه هم‌زمان با سراسر کشور در۶۶۹ شعبه اخذ رای استان قم برگزار شد.

قم دارای سه نماینده در مجلس شورای اسلامی و یک نماینده در مجلس خبرگان رهبری است.

نام و تعداد آراء ماخوذه ۱۰ نفر نخست یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی در قم 

فرمانداری قم نام و تعداد آراء کسب شده نامزدهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را طی اطلاعیه ای اعلام کرد که به ۱۰ مورد نخست آن اشاره می شود:

- جمع آرای مأخوذه در این حوزه انتخابیه ۳۵۴۲۱۷

۱ - آقای احمد امیرآبادی فراهانی نام پدر صفرعلی دارای ۲۱۸۳۱۵ رأی

۲ - آقای مجتبی ذوالنوری نام پدر رضا دارای ۲۰۴۷۵۸ رأی

۳ - آقای علی رضا زاکانی نام پدر حسین دارای ۱۹۰۴۲۲ رأی

۴ - آقای محمدحسین موسی پوربردسیری نام پدر ماشاء اله دارای ۴۸۳۶۱ رأی

۵ - خانم نرجس نیازمند نام پدر رضا دارای ۱۸۸۱۲ رأی

۶ - آقای میثم لطیفی نام پدر محمدرضی دارای ۱۷۶۹۳ رأی

۷ - آقای سیدحسین حسینیان نام پدر سید کمال دارای ۱۰۸۸۳ رأی

۸ - آقای مجید فهمیده نام پدر محمدتقی دارای ۹۹۴۳ رأی

۹ - آقای حسین فاکرخراسانی نام پدر محمد رضا دارای ۶۷۷۰ رأی

۱۰ - آقای جعفر رحمانی نام پدر عباس دارای ۵۸۶۹ رأی /

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha