منتخبان مردم شیراز در مجلس یازدهم مشخص شدند

شیراز-ایرنا-فرماندار شهرستان شیراز گفت: علیرضا پاک‌فطرت، روح الله نجابت، جعفر قادری و ابراهیم عزیزی به ترتیب بیشترین آرا را در حوزه انتخابیه شهرستان‌های شیراز و زرقان کسب کردند و منتخب مردم این حوزه در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شدند.

محمدرضا امیری، شامگاه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در انتخابات روز دوم اسفند ۹۸، کل آرای ماخوذه در حوزه انتخابیه شهرستان‌های شیراز و زرقان ۳۵۷ هزار و ۳۳۸ رای بود.

 

منتخبان مردم شیراز در مجلس یازدهم:  (از سمت راست و به ترتیب آرا:) علیرضا پاک‌فطرت، روح‌الله نجابت، جعفر قادری و ابراهیم عزیزی

فرماندار شیراز ادامه داد: به ترتیب علیرضا پاک‌فطرت نام پدر علی‌کرم موفق به کسب ۱۹۳ هزار و ۷۹۰ رای، روح الله نجابت نام پدر محمود ۱۲۲ هزار و ۸۰۷ رای، جعفر قادری فرزند حیدر ۱۱۶هزار و ۶۸۴ رای و ابراهیم عزیزی نام پدر رضا ۱۱۴هزار و ۳۲۹ رای کسب کرده و به عنوان نمایندگان مردم شهرستان‌های شیراز و زرقان برای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزیده شدند.

امیری اضافه کرد: بر اساس ماده ۶۸ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی از تاریخ انتشار آگهی نتیجه انتخابات، به مدت ۲ روز هیات اجرایی مرکز حوزه انتخابیه در محل فرمانداری شیراز آماده دریافت شکایات است.

وی، شمار افراد واجد شرایط بالای ۱۸ سال را در حوزه انتخابیه شهرستان شیراز، یک میلیون و ۳۵۰ هزار نفر عنوان کرد.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با نخستین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری جمعه دوم اسفندماه در ۱۵ حوزه انتخابیه فارس برگزار شد.
بنا بر اعلام رییس ستاد انتخابات فارس، حدود سه میلیون و پانصد هزار نفر از مردم استان واجد شرایط شرکت در انتخابات بودند که در نهایت، ۴۲.۹۹ درصد واجدان شرایط در انتخابات شرکت کردند؛ بیشترین مشارکت مربوط به حوزه انتخابیه ممسنی و رستم با ۷۶.۹۶ درصد و کمترین مشارکت مربوط به حوزه انتخابیه شیراز و زرقان با ۲۵.۲۴ درصد بود.
سید احمد احمدی زاده افزود: در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۹۲۴ نفر نام نویسی کردند و ۱۰ داوطلب نیز از سایر استان‌ها حوزه انتخابیه خود را به فارس منتقل کرد و تعداد داوطلبان به ۹۳۴ نفر رسید.
رییس ستاد انتخابات فارس گفت: ۳۶۶ نفر در آخرین مرحله رسیدگی به صلاحیت داوطلبان از سوی شورای نگهبان تایید صلاحیت شدند، ۲۱۶ نفر نیز از ابتدای روند ثبت نام تا روز انتخابات از عرصه رقابت انتخاباتی انصراف دادند.
احمدی‌زاده افزود: در نهایت ۲۱۴ نفر برای ۱۸ کرسی انتخابات مجلس شورای اسلامی با یکدیگر رقابت کردند که نتایج حوزه‌های انتخابیه مشخص شده و باید به تایید شورای نگهبان برسد و پس از تایید اعتبارنامه آنان، به عنوان نماینده مردم ایفای نقش می‌کنند.
نتایج انتخابات مجلس یازدهم پس از تایید نهایی توسط شورای نگهبان رسمیت می یابد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha