یک طلا، یک نقره و ۲ برنز حاصل تلاش کشتی‌گیران ایران در روز نخست

تهران-ایرنا- نمایندگان ایران در روز نخست رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا در هند امروز (شنبه) یک مدال طلا، یک نقره و ۲ برنز دشت کردند.

در مسابقات پنج وزن نخست سی و سومین دوره رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا که امروزدر دهلی نو پایتخت هند برگزار شد «مجتبی گلیج» در وزن ۹۷ کیلوگرم به مدال طلا دست یافت.

«امیرحسین حسینی» در وزن ۷۰ کیلوگرم صاحب مدال نقره شد و «امیرحسین مقصودی» و «علی سوادکوهی» در اوزان ۶۵ و ۷۹ کیلوگرم نیز به مدال برنز بسنده کردند.

نتایج کشتی گیران کشورمان در این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن ۵۷ کیلوگرم «علیرضا سرلک» در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر «چیا وی چویو» از چین تایپه را مغلوب کرد.

او در دور بعد با نتیجه ۴ بر ۲ مغلوب «نوراسلام سانایف» دارنده مدال نقره و برنز جهان از قزاقستان شد اما با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل حریف هندی در مرحله نیمه نهایی،   سرلک از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۶۵ کیلوگرم «امیرحسین مقصودی» در دور اول مقابل «نورگازی عبدالرزاکوف» از قرقیزستان با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز شد.

نماینده وزن ۶۵ کیلوگرم کشورمان در دور بعد مقابل «یایو چانگ» از چین تایپه نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

مقصودی در این مرحله مقابل «باجرانگ» دارنده مدال نقره و برنز جهان از هند با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت.

این کشتی گیر در ادامه «عباس رحمان اف» از ازبکستان را  با نتیجه ۲ بر صفر شکست داد و به مدال برنز رسید.

در وزن ۷۰ کیلوگرم «امیرحسین حسینی» پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل «میژان آشیروف» دارنده مدال برنز آسیا از قزاقستان با نتیجه ۵ بر ۴ پیروز شد.

او در دور بعد که مرحله نیمه نهایی بود «ناوین» از هند را با نتیجه ۳ بر ۲ از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت.

حسینی در این دیدار در مصاف با «الیاس بکبولاتوف» کشتی گیر روسی الاصل و قهرمان اروپا از ازبکستان با نتیجه ۱۰ بر ۴ مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۷۹ کیلوگرم  «علی سوادکوهی» در دور اول در مصاف با «سهراب شریپوف» از ازبکستان با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری دست یافت. این کشتی گیر کشورمان در دور بعد که مرحله نیمه نهایی بود  با نتیجه ۳ بر یک مقابل «ارسلان بوداژاپوف» از قرقیزستان شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد.

سوادکوهی در این دیدار با نتیجه ۵ بر صفر «گلیم جان یوزربایف» از قزاقستان را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

تصویری دیدنی از کشتی آزاد

و اما در وزن ۹۷ کیلوگرم «مجتبی گلیج» در دور اول با نتیجه ۱۱ بر صفر «اولزیسایخان باسانتسوجت» از مغولستان را مغلوب کرد وی در دور دوم مقابل «علیشیر یرگالی» دارنده مدال برنز آسیا از قزاقستان را  با نتیجه ۶ بر ۴ شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

گلیج در نیمه نهایی با نتیجه ۱۲ بر ۲ «ماگومد موسی یف» دارنده مدال نقره بازی های آسیایی  از قرقیزستان را مغلوب کرد و راهی دیدار نهایی شد.

گلیج در فینال با نتیجه ۱۰ بر صفر «ساتیوارت کادیان» دارنده مدال برنز آسیا از هند را مغلوب و طلایی شد.

مسابقات اوزان ۶۱، ۷۴، ۸۶، ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم فردا (یکشنبه) برگزار می شود و طی آن «مجید داستان»، «مصطفی حسین خانی»، «احمد بذری»، «محمدجواد ابراهیمی» و «پرویز هادی» با رقبای خود دیدار خواهند کرد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha