نتیجه انتخابات شرق هرمزگان مشخص شد

بندرعباس- ایرنا- رییس ستاد انتخابات هرمزگان گفت: در حوزه انتخابیه شرق استان (میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد)، حسین رییسی با کسب ۱۰۳ هزار و ۴۷۰ رأی از مجموع ۲۳۵ هزار و ۲۲ رأی اخذ شده، به عنوان نماینده منتخب مردم شرق استان انتخاب شد.

سعید ناجی عصر شنبه با اعلام این خبر به خبرنگاران اظهار داشت: نتیجه حوزه غرب هم که مشخص و ظهر امروز اطلاع رسانی شده و نتیجه حوزه مرکزی استان نیز به زودی اعلام خواهد شد و مردم هرمزگان نتایج را از طریق اطلاعیه های ستاد انتخابات استان دنبال کنند.

نتیجه انتخابات مجلس شورای اسلامی درحوزه شرق استان به ترتیب زیر اعلام شده است:

حسین رییسی ۱۰۳۴۷۰ رای

سید عبدالکریم هاشمی نخل ابراهیمی  ۵۲۰۶۹ رای

سیده قاطمه ذوالقدر  ۵۰۲۸۹ رای

منصور فرهادی ۱۳۴۳۷ رای

جواد شیبانی نیا ۴۷۲۸ رای

غلامرضا نظرنژاد ۲۱۵۹ رای

 مریم جاشونیای هرمزی ۱۴۶۴ رای

محمد ملکی زاده ۴۱۰ رای

در حوزه انتخابیه غرب هرمزگان (بندرلنگه، بستک ، پارسیان و کیش) احمد جباری با کسب ۳۰ هزار و ۷۰۲ رای از ۸۸ هزار و ۳۵۵ آرای ماخوذه در این حوزه حائز بیشترین رأی های مردم شد.

روز جمعه دوم اسفندماه ۴۴ نامزد تایید صلاحیت شده در هرمزگان شامل ۲۵ نفر از حوزه انتخابیه حوزه مرکزی شامل بندرعباس، قشم، حاجی‌آباد، بندرخمیر و بوموسی، ۱۰ نفرحوزه غرب هرمزگان شامل بندرلنگه، بستک و پارسیان و ۹ نفر در حوزه شرق هرمزگان شامل میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد وارد عرصه رقابت برای پنج کرسی نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شدند.

هرمزگان دارای پنج کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی شامل، حوزه مرکزی شامل بندرعباس، قشم، حاجی آباد، بندرخمیر و بوموسی سه نفر، حوزه شرق هرمزگان شامل، میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد یک نفر و درحوزه غرب این استان ازقبیل، بندرلنگه، بستک و پارسیان یک نفر است.

براساس سرشماری سال ۹۵ استان هرمزگان، یک‌میلیون و ۷۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که از این تعداد یک‌میلیون و۱۷۴هزار و۱۶۴ نفر واجد شرایط رای دادن هستند که بر این اساس ۷۲هزار و ۴۰۲نفر رای اولی در هرمزگان نماینده یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را انتخاب کردند.

یکهزار و ۳۱۸ شعبه اخذ رای در مناطق مختلف شهری و روستایی هرمزگان در نظر گرفته شده که ۷۸۵شعبه ثابت و ۵۳۳ شعبه سیاربوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =