مصرف کورتون مقاومت بدن را در برابر کرونا کاهش می‌دهد

کرج - ایرنا - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی البرز اعلام کرد که برای مقابله با ویروس کرونا مردم از مصرف داروهای کورتون و دگزامتازون به بهانه درمان سرماخوردگی و غیره خودداری کنند.

دکتر سید حسن اینانلو عصر شنبه در کمیته اطلاع رسانی و آرام بخشی مردم در مقابل ویروس کرونا که در بیمارستان شهید رجایی کرج با حضور خبرنگاران و برخی مسوولان استانی و دانشگاه علوم پزشکی البرز برگزار شد، اظهارداشت: متاسفانه برخی افراد به صورت خودسرانه برای درمان سرماخوردگی و کاهش درد از داروهای کورتون دار و دگزامتازون استفاده می کنند که این اقدام به شدت دستگاه ایمنی بدن آنان را تضعیف و میزان ابتلا به ویروس کرونا  را افزایش خواهد داد.

وی ادامه داد: افرادی که دچار سرماخوردگی ساده می شوند می بایست بهداشت فردی را رعایت و از ماسک  استفاده کنند.

این مسوول  بیان داشت: افرادی که دچار سرماخوردگی یا آنفلوانزا شده اند دستمال کاغذی استفاده شده را  می بایست در کیسه های سربسته قرار دهند.

مردم از دست دادن و روبوسی پرهیز کنند

دکتر افسون تیزویر  معاون فنی و مدیر گروه بهداشت خانواده معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی البرز نیز در این نشست با اشاره به اینکه دست دادن و روبوسی احتمال افزایش کرونا را در بین مردم بالا می برد، گفت: تا ریشه کنی این ویروس مردم از روبوسی و دست دادن با یکدیگر پرهیز کنند.

وی با اشاره به اینکه ماسک برای تمام افراد جامعه ضروری نیست، افزود: تنها افرادی که مبتلا به کرونا و یا مراقبان بیماران کرونایی می بایست از ماسک استفاده کنند .

تیزویر خاطرنشان کرد: اکنون کارگروه کرونا در تمام بیمارستان های البرز تشکیل شده است و هر یک از بیمارستان ها یک بخش به ایزوله و کرونا اختصاص داده است.

وی تاکید کرد: در صورتی که افرادی علائم بیماری کرونا را در خود احساس کنند، می بایست یک تا ۲ هفته در یکی از اتاق های منزل استراحت کنند ضمن آنکه از مصرف مایعات گرم و غذاهای آبکی غافل نشوند.

تیزویر بیان داشت: می بایست به صورت مرتب تمام وسایل منزل با وایتکس و الکل ضدعفونی کرد و هر نیم ساعت یکبار نیز با بازکردن پنجره ها هوای اتاق تهویه شود.

وی در خصوص کمبود مواد ضد عفونی و ماسک در داروخانه ها گفت: ۲ شرکت که در این بخش فعالیت می کنند قرار است که تا ۲ روز آینده داروخانه ها را تجهیز کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =