دانشگاه آزاد در تعطیلی کلاس‌ها تابع وزارت بهداشت است

تهران- ایرنا- رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد در تعطیلی کلاس‌های درس تابع نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

محمدمهدی طهرانچی در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا درباره تعطیلی احتمالی کلاس های درس دانشگاه آزاد اسلامی به علت شیوع ویروس کرونا، تاکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی تابع نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و منتظر صدور دستورالعمل های این وزارتخانه برای اقدام در دانشگاه آزاد هستیم.
وی با بیان اینکه در حال حاضر هیچ تعطیلی در واحدهای دانشگاه آزاد نداریم، افزود: در شهرستان ها تابع شورای تامین و تصمیات منطقه ای و محلی هستیم که در صورت اتخاذ هر گونه تصمیم، آن را اجرا کنیم.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه هیچ تصمیم کشوری مبنی بر تعطیلی این دانشگاه وجود ندارد از برگزاری جلسه هیأت رییسه این دانشگاه و پرداختن به ویروس کرونا خبر داد و گفت: این مسأله در هیأت رییسه دانشگاه بررسی شد و یک سری نکات پیشگیری در دانشگاه ها باید رعایت شود.
طهرانچی درباره تحقیقات علمی این دانشگاه روی ویروس کرونا، اظهار داشت: به پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی ماموریت دادیم که روی این ویروس تحقیقات داشته باشند البته نیازمند تجهیز این آزمایشگاه ها به CPR است تا آنها را در مدار قرار دهیم.
به گزارش ایرنا، معاونان آموزشی وزارتخانه های علوم و بهداشت هم از تعطیل نشدن کلاس های درس خبر داده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • دانشگاه آزادی SE ۲۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۳
    0 0
    با احترام، با توجه به اینکه برخی از اساتید محترم و معظم گروه های معارف اسلامی برخی از واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، از هر قم به تهران تشریف می آورند، مستدعی است در خصوص کلاس های معارف اسلامی تدبیری اندیشیده شود که از انتشار کروناویروس جلوگیری شود. هر شخص مبتلا (حتی در دوره کمون) می تواند 4 نفر را نیز مبتلا نماید. با سپاس فراوان