استاندار خراسان رضوی: مجریان انتخابات این استان بی‌طرفانه به وظیفه خود عمل کردند

مشهد-ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: به عنوان مجری انتخابات وظیفه داشتیم بی‌طرف باشیم و مطابق قانون در این راستا حرکت کردیم.

علیرضا رزم‌حسینی روز شنبه در جلسه ستاد انتخابات استانداری خراسان رضوی افزود: دستگاه‌های اجرایی و نظارتی همدلی و همکاری خوبی برای برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و نخستین میان دوره ای پنجمین دوره خبرگان رهبری داشتند.

همچنین رییس ستاد انتخابات خراسان رضوی در این جلسه گفت: تا مرحله اخذ رای هیچ گزارشی از تخلف فرمانداران در حوزه اجرای فرآیند انتخابات گزارش نشده است.

حسن جعفری افزود: تاکنون کمترین تنش و درگیری در پنج حوزه انتخابیه‌ای که نتایج شمارش آرا در آنها به صورت رسمی اعلام شده نداشته‌ایم.

وی اضافه کرد: از لحظه آغاز فرآیند انتخابات، میزان مصرف تعرفه‌ها به صورت برخط رصد می‌شد و تا لحظه آخر رای‌گیری هیچ کمبودی ایجاد نشد.

حوزه مشهد شامل بخش مرکزی این شهرستان و شهرستان کلات با پنج نماینده، حوزه نیشابور شامل شهرستان‌های فیروزه و نیشابور با ۲ نماینده، حوزه انتخاباتی سبزوار شامل شهرستان‌های جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و سبزوار با ۲ نماینده، حوزه انتخاباتی درگز منحصر به همین شهرستان با یک نماینده، حوزه قوچان شامل شهرستان‌های فاروج و قوچان با یک نماینده، حوزه فریمان شامل شهرستان‌های سرخس و فریمان و بخش‌های احمدآباد و رضویه شهرستان مشهد با یک نماینده، حوزه کاشمر شامل شهرستان‌های بردسکن، خلیل‌آباد و کاشمر با یک نماینده، حوزه تربت‌حیدریه شامل شهرستان‌های زاوه، مه‌ولات و تربت‌حیدریه با یک نماینده، حوزه انتخاباتی گناباد شامل شهرستان‌های بجستان و گناباد با یک نماینده، حوزه خواف شامل شهرستان‌های رشتخوار و خواف با یک نماینده، حوزه تربت‌جام شامل شهرستان‌های تایباد، باخرز، صالح‌آباد و تربت‌جام با یک نماینده و حوزه انتخاباتی چناران شامل شهرستان‌های بینالود (طرقبه‌-شاندیر) و چناران با یک نماینده در مجلس شورای اسلامی ۱۲ حوزه انتخاباتی خراسان رضوی را تشکیل می‌دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =