محکومیت ۳.۵ میلیارد ریالی قاچاقچی سوخت در بناب

تبریز - ایرنا - مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌شرقی گفت: قاچاقچی سوخت نفت‌گاز در شهرستان بناب به پرداخت ۳.۵ میلیارد ریال جریمه محکوم شد.

سیداحد یوزباشی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این فرد اقدام به قاچاق ۳۰ هزار لیتر با تریلی کشنده کرده بود که از سوی ماموران کلانتری پاسگاه لیلان این محموله کشف و ضبط شد.

وی اظهار داشت: متهم در اظهارات خود اعلام کرده بود که نوع بار توقیفی روغن سوخته، نفت کوره و مشتقات سوختی است و اطلاعی از قاچاق بودن حمل آن ندارد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌شرقی گفت: براساس آزمایش شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی استان سوخت مکشوفه نفت گاز اعلام شد و ارزش ریالی آن بیش از ۱.۷ میلیارد ریال برآورد شد.

یوزباشی، با اشاره به اینکه قاچاق کالای فوق محرز و مسلم تشخیص داده شد، ادامه داد: متهم به دلیل مباشرت در خرید و فروش، حمل و نقل و جابجایی نفت سفید خارج از ضوابط تعیینی دولت و نداشتن هیچگونه مجوزی برای فعالیت علاوه بر ضبط سوخت قاچاق به پرداخت ۲ برابر ارزش کالای قاچاق در حق صندوق دولت محکوم شد.

به گزارش ایرنا، از اول سال جاری تعداد ۲ هزار و ۱۹۳ پرونده قاچاق در اداره کل تعزیرات حکومتی استان تشکیل شده و تعداد ۲ هزار و ۱۷۰ پرونده مختومه شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =