جلوگیری از ورود ۱۳ محموله غیراستاندارد به خوزستان

اهواز - ایرنا - رییس اداره ارزیابی کیفیت کالاهای صادراتی و وارداتی اداره‌کل استاندارد خوزستان گفت:۱۳ محموله غیراستاندارد به ارزش یک میلیون و ۳۳۴ هزار و ۲۹۲ دلار قرار بود از مرز خوزستان وارد کشور شود، که از ورود آنها جلوگیری شد.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از اداره کل استاندارد خوزستان، سیما پشم فروش بیان کرد: این کالاها به دلیل منطبق نبودن با استانداردهای ملی، از ابتدای امسال تاکنون از ورود آنها جلوگیری شده است.

وی گفت: این کالاها ساخت کشورهای چین، جمهوری چک، رومانی و پاکستان بودند و مبدا حمل آنها نیز کشورهای چین، رومانی و امارات متحده عربی بوده است.

پشم فروش افزود: به منظور حمایت از مصرفکنندگان داخلی و جلوگیری از ورود کالاهای نامرغوب خارجی به کشور، این اداره کل بر کلیه اقلام وارداتی مشمول مقررات استاندارد اجباری که قصد ترخیص از گمرکات خوزستان را داشته باشند نظارت کرده و تنها درصورت انطباق با استانداردهای ملی و یا استانداردهای مورد قبول، مجوز ورود به کشور برای آنها صادر می شود.

۱۹۵پست اسکله در خوزستان وجود دارد که از این تعداد ۱۷۶ اسکله غیرنظامی است.

خوزستان با داشتن ۲ مرز بین المللی چذابه و شلمچه و چندین بندر مهم تجاری از جمله بندر امام (ره)، بندر خرمشهر و آبادان و داشتن مرز زمینی با عراق و مرز دریایی با کشورهای حاشیه خلیج فارس از ظرفیت های بسیار بالایی برای فعالیت های اقتصادی و صادراتی و وارداتی برخوردار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =