چارسوی هنر میزبان گالری‌های منتخب کشور

تهران- ایرنا- بخش چارسوی دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر آثار گالری‌های منتخب کشور را به دیوار موسسه فرهنگی هنری صبا آویخته است.

 بخش چارسوی هنر از سال گذشته به بخش های اصلی جشنواره اضافه شده و هرسال منتخبی از بهترین‌های گالری های ایران را زیر یک سقف گردهم می آورد. 
گالری راضی از استان یزد یکی از گالری های حاضر در بخش چارسوی جشنواره دوازدهم تجسمی است. صاحب آثار نقاشی‌خط این گالری مهدی راضی و همسرش طیبه ملاجعفری هستند. 
تکنیک تابلوها ذهن را به سمت آثار حسین زنده رودی می برد، مهدی راضی که مدیر گالری راضی نیز است، آثارش را با قیمت های مختلفی به نمایش گذاشته است. بازی با حروف و رنگ تابلوهای ملاجعفری  هم چشم نواز و دیدنی است که در این غرفه ارائه شده اند. 
اما در گوشه ای از سالن فضایی آرام بیننده را به سوی خود می کشد، فضایی که به گالری باروک تعلق دارد و یکی از دیوارهای این فضا را تابلو بزرگ نقاشی با عنوان فسلفه عشق اثر کیوان فرد به محاصره گرفته است. سپیده امام نژاد دیگر نقاشی است که آثار او در این فضا حضور دارد. اثر زیبای دیگر در این گالری نقاشی با عنوان جعبه سیاه اثر علیرضا آسانلو ست. آثار ارغوان خسروی و علی شفیعی هم در کنار تابلو پیام اسکندری خودنمایی می کند. در میانه این فضا اثر حجمی و گاو آهنین عارف رودباری قرار گرفته است. 
در انتهای راهرو بخش چارسوی هنر، تابلوهای بزرگ عکس با قاب هایی متفاوت نظر را جلب می کند. تابلوهایی که با نگاه کردن به توضیحات آنها نام آشنای محسن راستانی عکاس پیشکسوت به چشم می خورد. 
دیوارهای راست و چپ گالری تم مزین به آثاری از پروژه بوسنی و مجموعه خانواده ایرانی محسن راستانی است. اما دیوار میانی این گالری فعال، ۵ فریم عکس از مجموعه همه قصه های طبیعت علی قلم سیاه را نمایش می دهد. 
حضور گالری های شهرستانها با آمدن گالری دیبای اصفهان پررنگ تر شده است. این گالری هم فقط بر روی آثار نقاشی‌خط تمرکز دارد و آثار محمدرضا شفیعی با تکنیک اکرولیک ورق طلا را عرضه کرده است. نقاشیخط های محسن سلیمانی باعنوان برف بازی و تابلو عطر سبز و رویای کویر این هنرمند نیز تماشایی است. 
بخش چارسوی هنر امسال در قالب ۱۶ غرفه و ۲۲ اکسپو برگزار می شود.

تعداد آثاری که در ‏بخش غرفه‌ها به نمایش در می آید،۲۱۰ اثر و تعداد آثار بخش اکسپو نیز ۱۲۵ اثر است.  
نگارخانه های چاسوی هنر ۹۸ (به ترتیب الفبا) عبارتند از: آریانا (تهران)، آس (تهران)، آگ ‌‏(تهران)، آسوریک (مازندران/سلمان‌شهر)، آویسنیت (یزد)، اثر (تهران)، احسان (تهران)، ‌‏اسپیناس (تهران)، ایده (تهران)، باروک (تهران)، ترانه باران (تهران)، تِم (تهران)، ثالث ‌‏(تهران)، جاوید (تهران)، دستان (تهران)، دیبا (اصفهان)، راضی (یزد)، رنگ و ترنگ ‌‏(مازندران/تنکابن)، ژینوس (تهران)، شَلمان (تهران)، شَمیده (تهران)، شیرین (تهران)، شیث ‌‏(تهران)، عکاسان جوان (تهران)، گویا (تهران)، لاجوردی (تهران)، محسن (تهران)، مژده ‌‏(تهران)، ملک (تهران)، نقش و خط (تهران)، هفت آینه (مازندران/ساری)، هگمتانه (همدان)، ‌‏هونره (اصفهان)‏.‏ 
دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از ۲۹ بهمن کار خود را آغاز کرده است و تا ۵ اسفند در موسسه فرهنگی هنری صبا واقع در خیابان طالقانی، ابتدای خیابان برادران مظفر برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =