۳ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۲
کد خبرنگار: 2173
کد خبر: 83685885
۰ نفر

برچسب‌ها

ژاپن اولین کاوشگر را به قمر مریخ می‌فرستد

تهران- ایرنا- سازمان فضایی ژاپن اواخر دهه ۲۰۲۰ ، کاوشگر به دو قمر مریخ ارسال می‌کند.

به گزارش پایگاه اینترنتیtechcrunch، دولت ژاپن به طور رسمی «ماموریت اکتشاف قمر مریخ»(MMX) را تصویب کرد؛ در این ماموریت دو قمر مریخ به نام‌های «فوبوس»و «دیموس» مورد بررسی قرار می گیرند. با تصویب این ماموریت توسط دولت ژاپن محققان ژاپنی از هم اکنون تمام توجه خود را بر ساخت سخت افزارها و نرم افزارهای مورد نیاز برای این ماموریت معطوف خواهند کرد.

فضاپیما MMX  در سال ۲۰۲۴ پرتاب می شود و در سال ۲۰۲۵ به مریخ می رسد؛ این فضا پیما سه سال بعدی را به بررسی این دو قمر مریخ می پردازد و نقشه های مفصلی از آنها تهیه می کند. 

فضاپیمای MMX از ۱۱ ابزار استفاده می‌کند تا «فوبوس» و «دیموس» را در مدارشان مورد مطالعه قرار دهد، سپس به فوبوس برای فرود و جمع آوری نمونه نزدیک خواهد شد.

نحوه شکل گیری و تاریخ مریخ منشأ بحث‌های زیادی است. فوبوس و جفت کوچکش دیموس ظاهر سیارک‌ها را دارند و احتمالاً از کمربند سیارکی جدا و توسط جاذبه مریخ گرفتار شده‌اند. یک فرضیه دیگر این است که آنها در نتیجه نوعی برخورد بزرگ با مریخ شکل گرفته‌اند. در هر صورت محققان انتظار دارند که این قمرها به عنوان افشا کننده تاریخ مریخ طی میلیاردها سال عمل کنند و بینش‌هایی در مورد تشکیل و تغییر و تحولات مریخ ارائه دهند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =