۵۶ درصد مردم حوزه انتخابیه خلخال و کوثر در انتخابات شرکت کردند

اردبیل - ایرنا - رییس حوزه انتخابیه خلخال و کوثر گفت: ۵۶ درصد از مجموع افراد واجد شرایط رای دادن در یازدهمین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی این حوزه در انتخابات شرکت کردند.

فریدون بابایی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا  افزود: در یازدهمین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه خلخال و کوثر از مجموع ۸۷ هزار نفر واجد شرایط رای دادن ۴۸ هزار و ۹۶۹ نفر در انتخابات مشارکت کرده‌اند.

وی اظهارکرد: از مجموع آرای ماخوذه از ۲۲۰ شعبه اخذ رای در شهرستان‌های خلخال و کوثر سیدغنی‌ نظری خانقاه با کسب ۲۲ هزار و ۴۸۶ رای به عنوان نفر اول این دوره از انتخابات حائز اکثریت آرا دراین حوزه انتخابیه از استان اردبیل شده است.

فرماندار خلخال گفت: از مجموع ۳۹ داوطلب  ثبت‌نام شده برای شرکت در یازدهمین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه خلخال و کوثر  ۲۴ نامزد مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفته بود که با انصراف ۱۰ نفر از تاییدشدگان ۱۴ نفر در صحنه انتخابات حضور داشتند.

وی با بیان اینکه در اجرای ماده ۶۸ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی از تاریخ انتشار آگهی نتایج رسمی انتخابات  هیات اجرایی انتخابات شهرستان خلخال برای دریافت شکایات مربوط آماده است، افزود: کسانی که از نحوه برگزاری انتخابات شکایت داشته باشند می‌توانند ظرف هفت روز شکایت مستند خود را به دبیرخانه شورای نگهبان تسلیم کنند.

بابایی اظهارداشت: شکایاتی قابل رسیدگی خواهد بود که مشخصات شاکی و یا شاکیان آن به صورت کامل  مشخص باشد و هم‌چنین در صورتی که شاکی بدون دلیل و  مدرک معتبر شخص و یا اشخاصی را متهم کند و عمل شاکی عنوان افترا داشته باشد، قابل تعقیب و پیگیری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =