افزایش ۵۰ درصدی جایزه نقدی دانشجویان نمونه کشوری

تهران- ایرنا- رییس سازمان امور دانشجویان از افزایش ۵۰ درصدی جایزه نقدی برای تقدیر از دانشجویان نمونه کشوری خبر داد و گفت: بیست و هشتمین جشنواره تقدیر از دانشجویان نمونه کشوری عصر امروز با حضور معاون اول رییس جمهوری برگزار می‌شود.

مجتبی صدیقی روز شنبه در مراسم تجلیل از برگزیدگان بیست و هشتمین دانشجوی نمونه کشوری که در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار شد،‌ اظهار داشت: جشنواره دانشجویان نمونه کشور هر سال به صورت منظم برگزار شده است و سه هدف برای تجلیل از دانشجویان نمونه مطرح است.
وی  تاکید کرد: هدف نخست، تقدیر از تلاش های دانشجویان برگزیده است چرا که از امکانات در اختیارشان بهتر و بیشتر از سایر دانشجویان استفاده کردند؛ هدف دوم ایجاد انگیزه برای سایر دانشجویان است تا آنها با دیدن این دانشجویان نمونه، برای تلاش بیشتر ترغیب و تشویق شده و این مسیر را دنبال کنند.
رییس سازمان امور دانشجویان هدف سوم را رساندن مسایل حوزه آموزش عالی در حوزه پزشکی و غیرپزشکی به گوش مسوولان عنوان کرد تا امکانات و تجهیزات حمایت از دانشجویان بهتر و بیشتر شود.
صدیقی به تمهیدات ویژه سازمان امور دانشجویان برای آیین نامه دانشجویان نمونه اشاره کرد و اظهار داشت: فرآیند بازنگری این آیین نامه در سال جاری سخت تر شد تا بهترین ها برای جشنواره بیست و هشتم انتخاب شوند؛ از این رو، بنا به اعتراف دانشجویان، سخت گیری ها بیشتری در حوزه آموزش و پژوهش اعمال شد.
وی خاطرنشان کرد: به همین دلیل، در سال جاری تعداد دانشجویان نمونه در این دوره نسبت به سال گذشته کاهش یافت و عصر امروز از ۳۰ دانشجوی نمونه دانشگاه های آزاد و وزارتخانه های علوم و بهداشت با حضور معاون اول رییس جمهوری تقدیر می شود.
معاون وزیر علوم با بیان اینکه در انتخاب این دانشجویان هیچ تردید، شک و شبهه ای وجود ندارد، گفت: کاهش تعداد دانشجویان نمونه کشور، افزایش بیش از ۵۰ درصدی جایزه نقدی برای آنان به همراه داشت که این امر با مساعدت معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی محقق شد.
صدیقی درباره دیگر امتیازات اختصاص یافته به دانشجویان نمونه کشوری، اظهار داشت: دانشجویان نمونه مقطع دکتری برای استفاده از فرصت های تحقیقاتی مورد حمایت قرار می گیرند. همچنین امکان تحصیل بدون آزمون در مقاطع قبل از دکتری وجود دارد که به بنیاد ملی نخبگان معرفی می شوند.
وی تصریح کرد: آن دسته از دانشجویان دکتری که از سنوات آنها نگذشته باشد،‌ فرصت تحقیقاتی دریافت می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =