لغو برخی برنامه های دستگاه ها و تعطیلی دندانپزشکی ها در گیلان

رشت - ایرنا - فعالیت برخی از دندانپزشکی ها و برگزاری برنامه ها و همایش های برخی دستگاه ها در استان گیلان لغو شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آموزش و پرورش گیلان اعلام کرد تمامی مکاتبه های انجام گرفته در خصوص پوشش خبری برنامه های این اداره کل از تاریخ صدور این نامه تا اطلاع ثانوی لغو است.

یک برنامه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان نیز برای فردا (یکشنبه ) لغو شده است.

همچنین شنیده ها حاکی از آن است که شورای تامین گیلان نامه ای به هیات فوتبال استان مبنی بر لغو تمامی مسابقه های ورزشی داده اما فدراسیون با این موضوع موافقت نکرده است.

برخی از دندانپزشکی ها از امروز "شنبه" به مدت یک هفته فعالیت شان را لغو کرده اند.

در فضای مجازی هم خبرهایی منتشر شده مبنی بر اینکه موضوع تعطیلی مدارس استان گیلان به مدت یک هفته به دلیل پیشگیری از بیماری کرونا در دست پیگیری است ،اما هنوز به صورت رسمی بحثی در این زمینه اعلام نشده است.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت دو نفر در گیلان به دلیل ابتلا به کرونا ویروس جان باخته اند.

۶ نمونه از ویروس کرونا در جهان کشف شده و با این مورد تعداد آن به هفت مورد رسیده ، این ویروس جزو خانواده بزرگی از ویروس‌ها است که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود.  
در معمولی‌ترین حالت، این ویروس باعث سرماخوردگی می‌شود اما در مواردی باعث سندروم حاد تنفسی یا همان "سارس" می‌شود که نشانه‌های ابتلا به آن تب، سرفه و تنگی نفس است.

این ویروس که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در چین شروع شد، علاوه بر ۳۰ استان و منطقه چین، به شماری دیگر از کشورها از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا، فرانسه و امارات متحده عربی نیز سرایت کرده است.

دوره نهفتگی نسبتا طولانی این بیماری تنفسی مرگ‌ بار از چند روز تا دو هفته متغیر است و همین امر موجب می‌شود مبتلایان تا پیش از بروز علایمی چون تب و تنگی نفس به مراکز درمانی مراجعه نکنند.

این ویروس برخلاف ویروس سارس که در سال ۲۰۰۳ در چین شیوع پیدا کرد و پس از سرایت به ۲۶ کشور جهان ۸ هزار و ۱۰۰ نفر  را مبتلا کرد، در دوره نهفتگی نیز از فرد به فرد قابل انتقال است، کارشناسان تهدید واقعی کرونا را در همین قابلیت شیوع و انتشار گسترده آن می‌بینند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =