دانشمند هسته‌ای منتخب مردم کازرون و کوه‌چنار در مجلس یازدهم شد

شیراز-ایرنا- فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته‌ای کشورمان در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با کسب ۳۷ هزار و ۹۱۹ رای از مجموع ۱۰۳ هزار و ۸۰۲ رای ماخوذه به عنوان نماینده حوزه انتخابیه کازرون و کوه‌چنار راهی مجلس شد.

این موضوع از سوی ستاد انتخابات کشور تایید شد.
پس از او، کرامت‌الله ایازی با ۱۵ هزار و ۷۹۱ رای، شاهین محمدصادقی با ۱۵ هزار و ۴۹۶ رای  و عبدالحمید اسماعیلی با ۱۴ هزار و ۳۶۱ رای از ورود به مجلس شورای اسلامی بازماندند.
فریدون عباسی‌دوانی در سال ۱۳۳۷ در آبادان متولد شد. خانواده وی اهل روستای دوان بخش مرکزی کازرون هستند. وی دارای لیسانس فیزیک هسته‌ای از دانشگاه شیراز،فوق لیسانس فیزیک هسته‌ای دانشگاه فردوسی مشهد و دکتری مهندسی هسته‌ای از دانشگاه صنعتی امیرکبیر است.
عباسی در جبهه‌های جنگ تحمیلی نیز حضور داشته و بعد از جنگ دکترای فیزیک هسته‌ای گرفته‌است.
معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی در دولت دهم، معاون دانشجویی – فرهنگی دانشگاه شهید بهشتی ۱۳۸۶-۱۳۸۵، موسس و دبیر انجمن هسته‌ای ایران ۱۳۸۵-۱۳۸۲، رئیس گروه فیزیک دانشگاه امام حسین(ع) ۱۳۸۵-۱۳۸۳، رئیس پژوهشکده دانشگاه مالک‌اشتر ۱۳۸۴-۱۳۷۹، معاون تحصیلات تکمیلی دانشگاه امام حسین(ع) ۱۳۷۹-۱۳۷۶، مدیر اجرایی و مشاور حوزه معاونت دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ۱۳۷۶-۱۳۷۳ و رییس مرکز آموزش و تحقیقات فیزیک دانشگاه امام حسین(ع) ۱۳۷۲-۱۳۷۰ بخشی از سوابق این دانشمند هسته‌ای است.
در سوابق پژوهشی عباسی دوانی، راه‌اندازی نرم‌افزارهای هسته‌ای در زمینه محاسبات راکتور، دزیمتری و اندازه‌گیری تابش‌های هسته‌ای، طراحی و ساخت آشکارسازها و سیستم‌های ثبت و پردازش داده‌های هسته‌ای، طراحی و ساخت هدف‌های هسته‌ای برای تولید نوترون، طراحی و ساخت دستگاه پلاسمای کانونی و دستگاه‌های تشخیصی مرتبط با آن، طراحی و ساخت اجزاء شتابگر خطی الکترون، ارایه ۲۵ مقاله در کنفرانس‌های داخلی و خارجی و ارایه ۱۵ مقاله در مجلات علمی و پژوهشی داخلی و خارجی به چشم می‌خورد.
وی از متخصصین لیزری است که در طرح جداسازی و غنی‌سازی اورانیوم با لیزر نیز شرکت داشته است.
جبهه استکبار که توان ایستادگی و مقابله با پیشرفت‌ها علمی جوانان ایرانی را ندارد در رویکردی ضد بشری روی به ترور دانشمندان کشورمان آورده که صبح روز ۸ آبان ۱۳۸۹ عباسی مورد سوء قصد نافرجام جهه استکبار قرار گرفت و خوشبختانه تیر تروریست‌ها به هدف اصابت نکرد و این ترور ناموفق بود.
شهرستان کازرون و شهرستان تازه تاسیس کوه چنار به مرکزیت قائمیه در غرب شیراز قرار دارند.
نتایج انتخابات مجلس شورای اسلامی پس از تایید شورای نگهبان رسمیت می‌یابد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha