صرفه‌جویی ارزی ۷ میلیارد دلاری با تکیه بر توان داخل محقق شد

تهران- ایرنا- فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) گفت: با همکاری شرکت‌های تولیدکننده داخلی در کنار قرارگاه خاتم در چند سال اخیر جمعا از خروج ۷ میلیارد دلار ارز از کشور جلوگیری شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه،  سعید محمد روز شنبه در نمایشگاه رونق تولید که به همت قرارگاه خاتم و با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، رضا رحمانی وزیر صنعت معدن و تجارت و بیش از ۵۰۰ شرکت تولید کننده داخل در مصلای امام خمینی (ره) تهران در حال برگزاری است، اظهار داشت: امروز شاهد حرکت شتابان انقلاب اسلامی و تبدیل انقلاب اسلامی به نظام اسلامی، دولت و جامعه اسلامی و در افق بالاتر تمدن و الگوی الهام‌بخش در جهان هستیم.

وی با اشاره به فشار اقتصادی دشمن افزود: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در آینده‌نگری خاص اقتصاد مقاومتی را راه برون رفت کشور از مشکلات تبیین کردند و فرمودند تنها راه نجات کشور این است که قوی شویم.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) بیان کرد:‌ امسال سال رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری نام گرفت و مخاطب این شعار همه آحاد کشور هستند.

محمد یادآور شد: تاثیر رونق تولید در بیانات رهبر انقلاب تحول در بخش‌های مختلف اقتصادی کشور است و تاثیر آن در بالا رفتن ارزش پول ملی و کاهش تورم است.

وی ادامه داد:‌ امروز در وضعیت جنگ اقتصادی هستیم و فرماندهی جنگ اقتصادی برای هدایت‌بردارها به یک سمت گام برمی‌دارد؛ رهبر انقلاب اصلاح ساختار بودجه کشور و قطع بودجه از درآمد فروش نفت را معرفی کردند.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) گفت: اصلاح ساختار مالیات کشور و هدایت دارایی‌های غیرمولد به سمت تولید، پیش‌نیاز قطع وابستگی به نفت است.

محمد افزود: امنیت سرمایه‌گذاری برای بخش خصوصی بسیار مهم است و ما باید شاهد اطمینان بخشی به تولیدکنندگان در باره ارائه خدمات زیربنایی به آنها باشیم.

وی خاطرنشان کرد:‌ ضرورت دارد جاذبه بخش رقیب تولید کننده که موجب می‌شود منابع مالی به سمت تولید نیاید کاهش یابد و با مالیات ستانی از بخش‌های سوداگری با افزایش هزینه‌ها منابع خود را به سمت تولید بیاوریم.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا اظهار داشت:‌ خروج بانک‌ها از بنگاهداری و استفاده از سرمایه آنها در گردش تولید امری ضروری است و ‌تسهیل در صادرات غیرنفتی از خواسته‌های بخش تولید برای رونق بخشیدن به این عرصه است.  

وی با اشاره به اینکه درخواست ایجاد شرایط مکانیزم تهاتر و پیمان‌های پولی دو و چند جانبه استفاده از رمز ارزها و اصلاح سیستم پیمان سپاری ارزی برای عبور از تحریم‌ها مهم است، ادامه داد: قرارگاه خاتم در کنار سایر دستگاه‌های فعال در عرصه تولید در بخش نفتی مهندسی توانسته است در توسعه زیرساخت‌ها خودکفایی را دنبال کند و رونق تولید را به منصه ظهور برساند.

محمد افزود: امروز ۵ هزار شرکت خصوصی در کنار قرارگاه خاتم زنجیره ارزش را خلق کردند و این نمایشگاه با حضور ۵۰۰ شرکت برگزار می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه قرارگاه رقیب بخش خصوصی نیست و چتر حمایتی بر سر بخش خصوصی دارد، عنوان داشت: ۱۰۰ شرکت دانش بنیان محصولات خود را در این نمایشگاه عرضه می‌کنند. در حوزه‌های مترو، ICT، ریلی و همچنین داخلی‌سازی ۷۰درصد تجهیزات ستاره خلیج‌فارس و فاز ۱۶ پارس جنوبی مواردی است که در حوزه این نمایشگاه قابل تعریف است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) ادامه داد: جمعا حدود ۷ میلیارد دلار طی چند سال اخیر با همکاری شرکت‌های داخلی از خروج ارز جلوگیری شده است و با توجه به توانمندی امروز کشور و ظرفیت‌هایی که در کشور داریم مطمئن هستیم افق روشنی پیشِ‌روی کشور است و ما می‌توانیم بحران‌های ناشی از تحریم را با موفقیت پشت‌سر بگذاریم.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =