ارتفاع موج تا ۳ متر در خلیج‌فارس و ۲.۵ متر در دریای خزر

تهران - ایرنا - بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، از دوشنبه ۵ اسفندماه تا چهارشنبه ۷ اسفندماه ارتفاع موج در مناطق شمال و مرکز خلیج فارس ۲ تا ۳ متر و دریای خزر تا ۲.۵ متر افزایش می یابد.

به گزارش سازمان هواشناسی، با توصیف سامانه های بارشی در کشور شاهد افزایش ارتفاع  موج در خلیج فارس و دریای خزر خواهیم بود که بر این اساس اواسط وقت دوشنبه ۵ اسفندماه شاهد وزش باد شدید و متلاطم شدن دریا در مناطق شمال و مرکز خلیج فارس خواهیم بود که این شرایط تا چهارشنبه ۷ اسفندماه ادامه دارد و شاهد ارتفاع موج تا سه متر در مناطق شمال و مرکز خلیج فارس خواهیم بود.

این گزارش افزود: همچنین مواج شدن دریا، حداکثر سرعت باد ۱۴ متر بر ثانیه و جنوب غربی شدن جهت باد را نیز شاهد خواهیم بود، در این مدت شاهد مواج شدن دریا، حداکثر سرعت باد ۱۴ متربر ثانیه و جنوب غرب شدن جهت باد در این مناطق خواهیم بود.

همچنین اواسط وقت سه شنبه ۶ اسفندماه با وزش باد شدید و متلاطم شدن دریای خزر شاهد مواج شدن دریا، حداکثر سرعت باد ۱۵ متربر ثانیه، جهت باد شمال شرقی تا شمالی و حداکثر ارتفاع امواج ۲.۵ متر خواهیم بود که تا چهارشنبه ادامه دارد. بنابراین توصیه می شود از تردد شناورهای کوچک و تفریحی، فعالیت های شیلاتی، عملیات دریایی و صنایع فراساحل اجتناب شود.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =