رئیس جمهور الجزایر خواستار بازگشت سوریه به اتحادیه عرب شد

تهران – ایرنا - « عبدالمجید تبون » رئیس جمهور الجزایر که کشورش آماده میزبانی از نشست آتی سران عرب است، خواستار لغو تعلیق عضویت سوریه در اتحادیه عرب شد.

تبون در گفت وگوی اختصاصی با شبکه تلویزیونی « روسیا الیوم »  و در اولین سالروز جنبش مردمی الجزایر که  ۲۲ فوریه ۲۰۱۹ آغاز شد خواستار بازگشت سوریه به اتحادیه عرب شد.

تبون گفت: الجزایر به اصول دیپلماتیک خود وفادار است و ما نمی پذیریم هیچیک از ملت ها و یا کشورهای عرب آسیبی ببینند . سوریه یکی از کشورهای بنیانگذار اتحادیه عرب است و ما در واقع بر همین اساس عمل می کنیم .

وی توضیح داد: کسانی که در مورد موضوع سوریه و فلسطین اقدام به خرید و فروش می کنند، حق انجام چنین کاری را ندارند، زیرا آنها هیچ اختیاری در این زمینه ندارند.

به نوشته تارنمای روسیا الیوم، « صبری بوقادوم » وزیر خارجه الجزایر چند روز پیش گفت که موضع کشورش در مورد سوریه « اصولی و روشن » است .

وی خاطرنشان کرد: الجزایر در گذشته نیز یادآور شده که به تعلیق درآوردن عضویت سوریه در اتحادیه عرب برای تمام کشورهای عربی زیان بار است.

بر اساس این گزارش، اتحادیه عرب در نوامبر ۲۰۱۱ تصمیم گرفت که عضویت سوریه در این اتحادیه ا به حال تعلیق درآورد.

موضع الجزایر در مورد عضویت سوریه در اتحادیه عرب چیز جدیدی نیست زیرا الجزایر به همراه عراق تنها کشوری بود که با مصوبه به تعلیق درآوردن عضویت سوریه مخالفت کرد.

الجزایر در اواخر ماه مارس میزبان سی و دومین دوره عادی نشست سران اتحادیه عرب خواهد بود.

۱۴۸۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =