ستاد انتخابات مازندران : نتایج رای‌گیری حوزه انتخابیه  ساری تعیین تکلیف نشد

ساری-ایرنا- رییس ستاد انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در مازندران گفت که نتایج شمارش آرای حوزه انتخابیه ساری و میاندرود هنوز نهایی نشده و آماری که در فضای مجازی دست به دست می چرخد ، قطعی نیست.

حسین حسن نژاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا مستقر در ستاد انتخابات مازندران در ساری افزود : نتایجی که در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی اعلام می شود ، هیچ ارتباطی به ستاد انتخابات ندارد و تنها نتایجی مورد پذیرش است که تمام مراحل قانونی آن طی شده باشد.
وی توضیح داد : در شرایط فعلی ۲ مرحله از انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برای حوزه انتخابیه ساری و میاندرود و همچنین حوزه انتخابیه بابل که شامل مرحله انطباق و تکمیل فرم ۷۲ برای ارسال به وزارت کشور و شورای نگهبان است ، طی نشده و پس از پایان این دو مرحله نتایج قطعی در اختیار مردم قرار می گیرد.
حسن نژاد گفت : از نظر قانونی تا زمانی که این دو مرحله در مورد انتخابات صورت نگیرد ، نمی تواند نتایج قطعی باشد و تاکنون نیز ستاد انتخابات مازندران به طور رسمی نتایج این ۲ حوزه را اعلام نکرده و اخبار فضای مجازی نیز به هیچ وجه مورد تایید نیست.

وی نتایج  قطعی انتخابات در هفت حوزه انتخابیه  مازندران را به شرح زیر اعلام کرد : 
حوزه انتخابیه آمل :

مجموع آرای جمع آوری شده ۱۱۹ هزار و ۵۸۱ رای . منتخب مردم  رضا حاجی پور با ۵۷ هزار و ۹۵۱ رای .
حوزه انتخابیه بابلسر و فریدونکنار :

مجموع آرای جمع آوری شده  ۶۴ هزار و ۲۰۹ رای . منتخب مردم علی اصغر باقرزاده  با  ۳۰ هزار و ۴۳۰ رای .
حوزه انتخابیه تنکابن رامسر :

مجموع آرای جمع آوری شده ۷۸ هزار و ۵۷۳ رای . منتخب مردم  سید شمس الدین حسینی  با  ۴۴ هزار و ۹۷۳ رای .

حوزه انتخابیه نور و محمود آباد :

مجموع آرای جمع آوری شده ۹۶ هزار ۹۵۶ رای . منتخب مردم  ولی الله فرزانه با  ۳۵ هزار و ۳۴۷ رای .
حوزه نوشهر، چالوس و کلاردشت :

مجموع آرای جمع آوری شده ۸۸ هزار ۵۴۹ رای . منتخب مردم محمد محسنی بندپی با ۲۴هزار و ۹۲ رای .

حوزه انتخابیه قائمشهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی، سیمرغ و جویبار   :

مجموع آرای جمع آوری شده ۱۴۵ هزار و ۱۱۷ رای . منتخبان مردم " کیوان مرادیان کوچکسرایی " با ۶۱ هزار و ۹۸۰ رای و " کمال علیپور خنکداری " با ۵۷ هزار و ۸۲۲ رای .

حوزه انتخابیه نکاء ، بهشهر و گلوگاه :

مجموع آرای جمع آوری شده ۱۳۳ هزار و ۷ رای . منتخب مردم غلامرضا شریعتی اندرانی با ۵۷ هزار و ۹۴۵ رای 
بر اساس اعلام ستاد انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مازندران نتایج انتخابات حوزه انتخابیه بابل و ساری و میاندرود نیز پس از مراحل قانونی اعلام می شود.
در مازندران ۱۲۸ نامزد از ۹ حوزه انتخابیه برای کسب ۱۲ کرسی مجلس شورای اسلامی در زمان تبلیغات انتخاباتی و رای گیری با هم رقابت کردند که تاکنون نتایج هفت حوزه  انتخابیه به صورت قطعی اعلام شد و پیش بینی می شود .

اگر چه هنوز نتیجه قطعی شمارش آرای در ۲ حوزه انتخابیه برای تعیین سرنوشت چهار کرسی استان در مجلس مشخص نشده است ، ولی پیش بینی می شود که سرنوشت این ۲ حوزه هم در مرحله اول مشخص شده و به دور دوم کشیده نشود.

گزارش ستاد انتخابات استان مازندران نشان می دهدد که هیچ یک از نمایندگان فعلی مردم استان در مجلس شورای اسلامی که در رقابت های انتخاباتی حضور داشتند موفق به تمدید حضورشان در مجلس یازدهم نشدند.


 
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =