حسینی و گلیج به فینال کشتی قهرمانی آسیا راه یافتند

تهران - ایرنا - «امیرحسین حسینی» و «مجتبی گلیج» به فینال کشتی آزاد قهرمانی آسیا در اوزان ۷۰ و ۹۷ کیلوگرم راه یافتند.

مسابقات پنج وزن نخست سی و سومین دوره رقابت‌های کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی آسیا از صبح امروز (شنبه) در شهر دهلی‌نو کشور هند در حال برگزاری است.

در پایان مسابقات مقدماتی، «امیرحسین حسینی» و «مجتبی گلیج» در وزن‌های ۷۰ و ۹۷ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و «امیرحسین مقصودی» و «علی سوادکوهی» در دیدار رده‌بندی حضور دارند.

نتایج کشتی‌گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۵۷ کیلوگرم «علیرضا سرلک» در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر «چیا وی چویو» از چین تایپه را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۴ بر ۲ مغلوب «نوراسلام سانایف» دارنده مدال نقره و برنز جهان از قزاقستان شد. با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل حریف هندی در مرحله نیمه نهایی، سرلک از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۶۵ کیلوگرم «امیرحسین مقصودی» در دور نخست مقابل «نورقاضی عبدالرزاکوف» از قرقیزستان با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز شد. وی در دور بعد مقابل «یایو چانگ» از چین‌تایپه نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. مقصودی در این مرحله مقابل «باجرانگ» دارنده مدال نقره و برنز جهان از هند با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب شد و به دیدار رده‌بندی رفت. مقصودی در این دیدار به مصاف «عباس رحمان‌اف از ازبکستان می‌رود.

در وزن ۷۰ کیلوگرم «امیرحسین حسینی» پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل «میژان آشیروف» دارنده مدال برنز آسیا از قزاقستان با نتیجه ۵ بر ۴ پیروز شد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه‌نهایی ناوین از هند را با نتیجه ۳ بر ۲ از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. حسینی در این دیدار به مصاف «الیاس بکبولاتوف» کشتی‌گیر روسی‌الاصل و قهرمان اروپا از ازبکستان می‌رود.

در وزن ۷۹ کیلوگرم  «علی سوادکوهی» در دور نخست در مصاف با «سهراب شریپوف» از ازبکستان با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری دست یافت. وی در دور بعد و در مرحله نیمه‌نهایی با نتیجه ۳ بر یک مقابل «ارسلان بوداژاپوف» از قرقیزستان شکست خورد و راهی دیدار رده‌بندی شد. سوادکوهی برای کسب مدال برنز به مصاف «گلیم جان یوزربایف» از قزاقستان می‌رود.

در وزن ۹۷ کیلوگرم «مجتبی گلیج» در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر «اولزیسایخان باسانتسوجت» از مغولستان را مغلوب کرد. وی در دور دوم مقابل «علیشیر یرگالی» دارنده مدال برنز آسیا از قزاقستان با نتیجه ۶ بر ۴ پیروز شد و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. گلیج در این مرحله با نتیجه ۱۲ بر ۲ «ماگومد موسی‌یف» دارنده مدال نقره بازی‌های آسیایی از قرقیزستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. حریف وی در دیدار پایانی «ساتیوارت کادیان» دارنده مدال برنز آسیا از کشور هند است.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha