بیمارستان گلستان کرمانشاه به بیماران احتمالی مبتلا به ویروس کرونا اختصاص یافت

کرمانشاه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه گفت: بیمارستان سوانح و ‌سوختگی گلستان در مجتمع بیمارستانی امام رضا (ع) شهر کرمانشاه به طور کامل تخلیه شده و ‌آماده خدمت به بیماران احتمالی مبتلا به ویروس کرونا است.

محمودرضا مرادی روز شنبه به ایرنا افزود: ۱۲ تخت آی سی یو، ۵۰ تخت بستری، سه اتاق عمل، مستقل بودن از بیمارستان امام رضا (ع) و در دسترس بودن گروه های مختلف تخصصی پزشکی از جمله مزیت های این بیمارستان است.

او گفت: هیچ موردی از بیماری کرونا در استان کرمانشاه تاکنون مشاهده نشده، اما با این وجود مردم باید به شدت مراقبت‌های بهداشتی را انجام دهند.

وی اظهار داشت: تمهیدات ویژه در استان برای مقابله با این ویروس اندیشیده شده و در مراکز درمانی کرمانشاه بخش‌هایی در نظر گرفته شده تا اگر موردی مشاهده شد، آنجا بستری شوند.

به گفته او، مراقبت‌های جدی نیز در مرزها، فرودگاه و افرادی که به هر نحوی با چینی‌ها ارتباط داشته اند، در جریان است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با تاکید بر اینکه افرادی که دارای بیماری تنفسی هستند از ورود به جمع حتما خودداری کنند، گفت: بیماری کرونا علایمی مانند سرماخوردگی دارد اما در درصدی از افراد تشدید شده و به صورت تنگی نفس و آبریزش بینی ظاهر می‌شود که در نهایت ریه‌ها را درگیر و با تنگی نفس همراه است.

مرادی همچنین با یادآوری اینکه ضرورتی برای استفاده از ماسک توسط عموم‌ مردم وجود ندارد، افزود: بیماران و برخی پرسنل درمانی باید از ماسک استفاده کنند.

وی اضافه کرد: استفاده از ماسک های معمولی با توجه به اینکه موجب دست زدن بیشتر به صورت می شود و این امر از موارد انتقال ویروس است، برای عموم‌ مردم مناسب نیست.
او در ادامه توصیه هایی نیز به مردم کرد و گفت: برای پیشگیری مردم حتی الامکان از سفر به استان‌هایی که از طرف وزارت بهداشت به عنوان مراکز درگیر یاد می‌شود، باید خودداری کنند و از ورود به مکان‌های شلوغ، دست دادن و روبوسی پرهیز کرده و دست‌ها را در فواصل زمانی کوتاه شست و شو دهند.

وی همچنین افزود: افراد مسن و آن‌هایی که نقص ایمنی دارند، کودکان، بیماران دیابتی، افرادی که ناراحتی قلبی و کلیوی دارند و همچنین افراد دیالیزی بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند به همین دلیل باید بیشتر مراقب باشند.