چهار آزادکار به نیمه‌نهایی کشتی قهرمانی آسیا راه یافتند

تهران- ایرنا- چهار کشتی‌گیر کشورمان به مرحله نیمه‌نهایی مسابقات پنج وزن نخست رقابت‌های کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی آسیا در هند راه یافتند.

 مسابقات پنج وزن نخست سی و سومین دوره رقابت‌های کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی آسیا از صبح امروز (شنبه) در شهر دهلی‌نو در کشور هند در حال برگزاری است.

نتایج کشتی‌گیران کشورمان تاکنون به شرح زیر است:

در وزن 57 کیلوگرم «علیرضا سرلک» در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر «چیا وی چویو» از چین تایپه را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 4 بر 2 مغلوب «نوراسلام سانایف» دارنده مدال نقره و برنز جهان از قزاقستان شد و باید منتظر حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال باشد تا بتواند در گروه بازنده‌ها، برای کسب مدال برنز به کار خود ادامه دهد.

در وزن 65 کیلوگرم «امیرحسین مقصودی» در دور نخست مقابل «نورقاضی عبدالرزاق‌اف» از قرقیزستان با نتیجه 10 بر صفر پیروز شد. وی در دور بعد مقابل «یایو چانگ» از چین تایپه نیز با نتیجه 10 بر صفر پیروز و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. مقصودی در این مرحله به مصاف «باجرانگ» دارنده مدال نقره و برنز جهان از هند می‌رود.

در وزن 70 کیلوگرم «امیرحسین حسینی» پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل «میژان آشیروف» دارنده مدال برنز آسیا از قزاقستان با نتیجه 5 بر 4 پیروز شد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه‌نهایی به مصاف «ناوین» از هند می‌رود.

در وزن 79 کیلوگرم  «علی سوادکوهی» در دور نخست در مصاف با «سهراب شریپوف» از ازبکستان با نتیجه 10 بر صفر به برتری دست یافت. وی در دور بعد و در مرحله نیمه‌نهایی با «ارسلان بوداژاپوف» از قرقیزستان کشتی می‌گیرد.

در وزن 97 کیلوگرم «مجتبی گلیج» در دور نخست با نتیجه 11 بر صفر «اولزیسایخان باسانتسوجت» از مغولستان را مغلوب کرد. وی در دور دوم مقابل «علیشیر یرگالی» دارنده مدال برنز آسیا از قزاقستان با نتیجه 6 بر 4 پیروز شد و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. گلیج در این مرحله با «ماگومد موسی‌یف» دارنده مدال نقره بازی‌های آسیایی  از قرقیزستان کشتی می‌گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha