ثبت پیمایش آژانس‌های تاکسی تلفنی، شرط دریافت سهمیه سوخت

تهران - ایرنا - مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور از نصب نرم‌افزار پیمایش سوخت در آژانس‌های تحت نظارت شهرداری‌ها و الزام رانندگان بر استفاده از آن خبر داد و تاکید کرد: ثبت پیمایش آژانس‌های تاکسی تلفنی، شرط دریافت سهمیه سوخت است.

به گزارش روز شنبه اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، مرتضی ضامنی افزود: اجرای طرح سهمیه بندی سوخت و بر اساس مصوبات کارگروه مربوطه، دو ماه به آژانس‌های تاکسی تلفنی فرصت داده شد تا برای برخورداری از سهمیه سوخت، پیمایش خود را به ثبت برسانند.
وی خاطر نشان کرد: بنابراین مقرر شد آژانس‌های تاکسی تلفنی پس از دو ماه از اجرای طرح برای تداوم برخورداری از سهمیه سوخت گزارش عملکرد خود را به صورت بر خط اعلام کنند به این منظور زیرساخت لازم برای فعال سازی نرم افزار اختصاصی آژانس‌ها برای نصب در دفاتر آنها فراهم شده است.
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور مهمترین موضوع در خصوص سهمیه‌بندی بنزین را، تخصیص سوخت بر مبنای پیمایش در این گروه‌ خودرویی دانست و افزود: با نرم افزاری که در آژانس ها فعال می شود ناوگان موظفند پیمایش خود را به سامانه مرکزی تخصیص سهمیه سوخت ارسال کنند و بر همین اساس میزان سهمیه سوخت آژانس‌های تاکسی تلفنی متناسب با میزان پیمایش آنها تعیین می‌شود.
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور با اشاره به اینکه بستر فعالیت این نرم‌افزار در آژانس‌های زیرمجموعه شهرداری‌ها فراهم است، تاکید کرد: الزام به نصب این نرم‌افزارها از ابتدای اسفند در دفاتر آژانس‌های تحت نظارت شهرداری‌ها اعلام شده است که امیدواریم تا پایان اسفند سال ۹۸ بتوانیم پیمایش آنها را به صورت برخط به وزارت نفت اعلام کنیم.
ضامنی گفت: با استفاده از این نرم‌افزار تا پایان سال پیمایش این خودروها ثبت و سهمیه سوخت تخصیصی به آنها تا میزان ۳۰۰ لیتر در ماه متناسب با میزان پیمایش شان خواهد بود. به دلیل افزایش یا کاهش میزان پیمایش و تعداد سرویس‌های فعال در برخی از شهرها این مدل توزیع به عدالت نزدیک‌تر است.
مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور اعلام کرد: رانندگان می‌بایست به منظور اجرای راهکارهای پیش‌بینی شده در خصوص این تغییر رویکرد همکاری کنند، در غیر این صورت سهمیه سوخت رانندگانی که نتوانند نسبت به ارائه گزارش پیمایش اقدام کنند حذف خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =