۹۴۰ میلیارد ریال در صنایع تبدیلی و تکمیلی چهارمحال و بختیاری سرمایه‌گذاری شد

شهرکرد- ایرنا- مدیر صنایع تبدیلی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی در بخش کشاورزی فرایندی چند بُعدی است، که علاوه بر توسعه بخش کشاورزی، منجر به توسعه روستاها می‌شود و امسال ۹۴۰ میلیارد ریال در این صنایع استان سرمایه‌گذاری شد.

طهمورث فتاحی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا  اظهار داشت: ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی در روستاها موجب افزایش درآمد روستاییان، افزایش بهره‌وری، کمک به کاهش ضایعات بخش کشاورزی، جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها و کمک به اشتغال موجود می‌کند.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون در استان ۹۴۰ میلیارد ریال(۹۴ میلیارد تومان) سرمایه‌گذاری در  بخش صنایع تبدیلی و غذایی انجام شده است که نسبت به سال گذشته افزایش ۱۰ درصدی داشته است.

فتاحی گفت: در این مدت ۲۹ فقره جواز تاسیس صنایع تبدیلی و تکمیلی در نواحی صنعتی استان با سرمایه‌گذاری اولیه یک هزار و ۱۴۰ میلیارد ریال(۱۱۴ میلیارد تومان) در زمینه سردخانه، فرآوری ماهی، فرآوری بادام، تولید خوراک آبزیان، تولید خوراک دام و سایر بخش‌های کشاورزی صادر و با صدور این جوازها، زمینه اشتغال یک هزار نفر در استان فراهم شده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر چهارمحال و بختیاری دارای بیش از ۲۵۰ واحد فعال صنایع تبدیلی و تکمیلی در بخش کشاورزی است که طی ۵ سال گذشته ۲۰ سردخانه دو مداره استاندارد با ظرفیت ۱۵۰ هزار تن به سردخانه‌های موجود افزوده شده است.

مدیر صنایع تبدیلی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: خوشبختانه گنجایش سردخانه‌های موجود در چهارمحال و بختیاری بالاست و علاوه بر تامین نیاز داخل استان، نیاز استان‌های همجوار را تامین می‌کند.

به گفته وی، طبق ارزیابی‌های انجام شده، چهارمحال و بختیاری رتبه اول کشوری را در بحث سرمایه‌گذاری صنایع تبدیلی و تکمیلی دارد و عمده صادرات انجام شده طی سال گذشته در بخش کشاورزی منوط به وجود صنایع تبدیلی و تکمیلی در استان بوده است.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری با تولید سالانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن محصولات کشاورزی، دامی و شیلات به عنوان یکی از قطب کشاورزی کشور شناخته می‌شود.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =