سامانه بارشی پرقدرتی وارد چهارمحال و بختیاری می‌شود

شهرکرد- ایرنا- معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: با ورود یک سامانه بارشی پرقدرت به استان برای روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه بارش قابل توجه برف و باران پیش‌بینی می‌شود.

مهرداد قطره سامانی روز شنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای روز یکشنبه احتمال بارش‌های پراکنده در نیمه غربی استان وجود دارد اما از روز دوشنبه تا چهارشنبه بارش‌ها از شدت بیشتری برخوردار می‌شود.

وی ادامه داد: این سامانه بارشی همراه با باد به نسبت شدید، رعد و برق، برف و باران است و تمامی نقاط استان را فرا می‌گیرد.

قطره سامانی با توصیه نسبت به خودداری از سفرهای غیرضروری به مناطق کوهستانی و سخت‌گذر استان، تصریح کرد: برای شهرستان کوهرنگ و به ویژه ارتفاعات و گردنه‌های آن بارش قابل توجه برف پیش‌بینی می‌شود و احتمال مسدود شدن گردنه‌ها و راه‌های ارتباطی وجود دارد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری، دمای صبح روز شنبه شهرکرد را ۵ درجه سانتی‌گراد زیرصفر اعلام کرد و گفت: با این دما شهرکرد سردترین مراکز استان‌ها و کوهرنگ با ۷ درجه سانتی‌گراد زیر صفر سردترین نقطه کشور گزارش شد.

قطره سامانی، میانگین بارش‌های سال آبی جاری استان را ۲۵۵ میلیمتر اعلام کرد و افزود: این بارش‌ها در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۸ درصد کاهش و در مقایسه با دوره مشابه میانگین بلندمدت ۳۲ درصد کاهش دارد.

چهارمحال و بختیاری سرچشمه دو رودخانه زاینده‌رود و کارون و بخشی از رودخانه دز است و افزایش یا کاهش بارش‌ها در این استان، استان‌های خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =