دید افقی در گردنه «زمزیران» مهاباد به ۱۰ متر کاهش یافت

مهاباد- ایرنا- رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مهاباد گفت: دید افقی در گردنه «زمزیران» در محور مهاباد - سردشت به دلیل مه غلیظ به ۱۰ متر کاهش یافت.

محسن خادمی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به دلیل رطوبت موجود در هوا، مه غلیظ دید افقی را در بسیاری از محورهای مواصلاتی این شهرستان کاهش داده و دید در گردنه «زمزیران» در محور مهاباد - سردشت به ۱۰ متر و در گردنه «قره‌بلاغ» در محور مهاباد - بوکان به ۲۰ متر کاهش یافته‌است.

وی افزود: در سایر محورها نیز از جمله محور مهاباد - ارومیه حدفاصل «شهرک‌المهدی» تا «سد حسنلو» به کمتر از ۵۰ متر کاهش یافته و رانندگان در صورت لزوم به‌ویژه در گردنه‌ها می‌توانند چراغ مه‌شکن روشن کنند.

وی با اشاره به بازگشایی تمامی محورهای اصلی و فرعی در این شهرستان اضافه کرد: قبل از شروع انتخابات با تلاش شبانه‌روزی عوامل راهداری تمامی محورهای فرعی و روستایی این شهرستان بازگشایی شده و هم‌اکنون تردد خودروها بدون مشکل جریان دارد.

«خادمی» گفت: هم‌اکنون علاوه بر راهدارخانه مرکزی، چهار راهداری در روستاهای «کیتکه» (گردنه جواله‌ره‌شان)، «کله‌گاوی» ( گردنه زمزیران) و «آفان» در مسیر مهاباد - سردشت و گردنه «قره‌بلاغ» (مسیر مهاباد - بوکان) فعال است؛ ۶۰ مامور راهداری در راهدارخانه‌های این شهرستان حضور دارند و ۲۱ دستگاه انواع ماشین‌آلات سبک و سنگین نیز در اختیار این واحدها قرار دارد.

محور مهاباد - سردشت به طول ۱۲۰ کیلومتر یکی از محورهای حادثه‌خیز آذربایجان‌غربی به‌شمار می‌رود که به دلیل کوهستانی بودن آن و داشتن گردنه‌های برفگیر همواره در فصل زمستان با بارش برف و کولاک همراه است.

مهاباد دارای بیش از ۸۶۰ کیلومتر راه شامل ۲۳۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی و ۶۳۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت و شوسه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =