نمایندگان منتخب ۶ حوزه انتخابیه همدان مشخص شدند

همدان - ایرنا - رییس ستاد انتخابات استان همدان گفت: پس از شمارش آرا، نمایندگان منتخب ۶ حوزه انتخابیه اصلی این استان مشخص شدند و تنها در حوزه انتخابیه همدان و فامنین همچنان شمارش آرا ادامه دارد.

مصطفی آزادبخت روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: دوم اسفند امسال شاهد حضور پرشور مردم کشور در پای صندوق های رای بودیم و در همدان نیز این رویداد به خوبی انجام شد و مردم از ساعت هشت صبح پای صندوق های رای حضور یافتند. 

وی اضافه کرد: در استان همدان ۱۴۰ نامزد برای تکیه زدن به ۹ کرسی نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به رقابت پرداختند و آمار واجدین شرایط رای دادن در این استان یک میلیون ۴۰۴ هزار ۷۳۰ نفر بود.

وی بیان کرد: در شهرستان ملایر ۲۳ نامزد انتخاباتی برای تکیه زدن به ۲ کرسی مجلس به رقابت پرداختند که حجت الاسلام احد آزادیخواه با ۳۶ هزار و ۴۷۸ رای و هادی بیگی نژاد با ۲۲ هزار و ۵۳ رای راهی بهارستان شدند.

رییس ستاد انتخابات استان همدان ادامه داد: در شهرستان ملایر ۲۳۱ هزار و ۹۵۷ واجد شرایط رای دادن بودند که مجموع آرای ماخوذه ۸۵ هزار و ۴۸۱ رای و درصد مشارکت ۳۶.۸ بود.

وی ادامه داد: در شهرستان نهاوند ۱۴ نامزد  به رقابت پرداختند که علیرضا شهبازی با ۱۸ هزار و ۵۸۸ رای بیشترین آرا را کسب کرد همچنین میزان واجدین شرایط رای دادن در این شهرستان ۶۹ هزار و ۱۴۳ نفر بوده که مجموع آرای ماخوذه ۷۶ هزار و ۵۳۵ رای و درصد مشارکت ۵۳.۳ درصد بوده است.

معاون سیاسی، امنتیتی و اجتماعی استاندار همدان گفت: ۱۰ نامزد در تویسرکان برای تکیه زدن به یک کرسی خانه ملت رقابت کردند که محمد مهدی مفتح با ۱۶ هزار و ۲۵۸ رای مجوز ورود به مجلس شورای اسلامی را کسب کرد.

آزادبخت بیان کرد: ۸۳ هزار و ۵۴۷ تن در تویسرکان واجدشرایط رای دادن بودند که شمار آرای ماخوذه ۳۹ هزار و ۳۳۷ رای و میزان مشارکت ۴۷.۱ درصد بوده است.

وی ادامه داد: در حوزه انتخابیه بهار و کبودراهنگ پس از رقابت ۲۲ داوطلب عیسی جعفری با کسب ۳۶ هزار و ۸۸۴ رای راهی مجلس شد و در این حوزه انتخابیه آمار واجدین شرایط رای دادن ۱۹۲ هزار و ۳۶۸ نفر، آرای ماخوذه ۱۰۸ هزار و ۸۸۴ نفر و میزان مشارکت ۵۶.۶  درصد بوده است.

رییس ستاد انتخابات استان همدان بیان کرد:  هشت داوطلب در اسدآباد به رقابت پرداختند که کیومرث سرمدی با ۲۶ هزار و ۱۱۱ رای بیشترین میزان آرا را کسب کرد همچنین آمار واجدین شرایط رای دادن این شهرستان ۷۹ هزار و ۶۹۲ نفر، آرای ماخوذه ۴۸ هزار و ۶۸۳ رای و میزان مشارکت  ۶۱.۱ درصد است.

آزادبخت گفت: در حوزه انتخابیه رزن و درگزین هشت نامزد به رقابت پرداختند که حسن لطفی با ۱۹ هزار و ۸۶۵ رای راهی مجلس شد و میزان مشارکت در این شهرستان نیز ۶۹ درصد بوده است.

وی ادامه داد: در حوزه انتخابیه همدان و فامنین با توجه به گستردگی و ادامه رای گیری تا ساعت ۲۴ دوم اسفند همچنان شمارش آرا ادامه دارد و تا ۲ ساعت آینده وضعیت این حوزه انتخابیه نیز مشخص می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =