نتایج شمارش آرا در حوزه انتخابیه تربت‌جام اعلام شد

مشهد- ایرنا- رییس مرکز حوزه انتخابیه تربت‌جام، تایباد، باخرز و صالح‌آباد نتایج آرای به دست آمده در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را در این حوزه اعلام کرد.

مرتضی حمیدی روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: از مجموع ۱۸۰ هزار و ۲۶۶ رای صحیح  ماخوذه "جلیل رحیمی جهان‌آباد با ۹۸ هزار و ۲۴۸ رای و غلامرضا اسداللهی با ۴۱ هزار و ۸۹۹ رای بیشترین آرا را کسب کردند.

وی افزود: همچنین غلامرضا قنبری با ۲۳ هزار و ۲۱۵ رای، عثمان سالاری با ۶ هزار و ۷۷۲ رای، غلامرضا باقری رخنه با چهار هزار و ۵۴۰ رای، محمد حسین عبداللهی ماهرود با ۲ هزار و ۳۳۷ رای، امیر ذاکری با هزار و ۳۳۱ رای، محسن رضایی با هزار و یک رای، منصور مقدسی با ۵۴۵ رای، شاپور ساکت با ۳۱۹ رای و تقی تقویان با ۵۹ رای در رده‌های بعدی شمارش آرا انتخابات قرار گرفتند.

فرماندار تربت‌جام همچنین گفت: مدارس شهرستانهای تربت‌جام، تایباد، باخرز و صالح‌آباد امروز سوم اسفند بخاطر فرایند شمارش آرا تعطیل شده‌اند.

حمیدی افزود: ۶۵ درصد واجدان شرایط رای دادن در این حوزه انتخابیه رای خود را به صندوق‌ها ریختند.

وی ادامه داد: در این دوره از انتخابات ۱۸۸ هزار و ۳۸۷ تعرفه انتخاباتی در حوزه انتخابیه شهرستانهای تربت جام، تایباد، باخرز و صالح آباد استفاده شد.

رییس مرکز حوزه انتخابیه تربت‌جام، تایباد، باخرز و صالح‌آباد  گفت: در پایان شمارش آرا برگ های اخذ رای در این چهار شهرستان، ۱۷۳ برگ آرای باطله غیرماخوذه، هفت هزار و ۷۱۶ برگ رای باطله ماخوذه و ۱۸۰ هزار و ۲۶۶ برگ رای صحیح ماخوذه به دست آمد.

حمیدی افزود: در این دوره از انتخابات در شهرستان تربت جام ۱۴۳ هزار نفر، تایباد ۷۵ هزار نفر، باخرز ۳۵ هزار نفر و صالح آباد ۳۰ هزار نفر واجد شرایط رای دادن و افزون بر ۶ هزار نفر در قالب ۲۷۱ شعبه اخذ رای در این چهار شهرستان دست‌اندرکار برگزاری انتخابات مجلس یازدهم بودند.

وی اضافه کرد: این حوزه انتخابیه در انتخابات روز جمعه دوم اسفند ماه ۱۸ هزار نفر رای اولی داشت.

۱۱ نامزد در حوزه انتخابیه تربت‌جام، تایباد، باخرز و صالح‌آباد در انتخابات دوم اسند ماه جاری برای تصاحب یک کرسی نمایندگی مردم این حوزه در مجلس یازدهم رقابت کردند.

۲۸۳ هزار نفر در این حوزه انتخابیه واقع در شرق و جنوب شرق خراسان رضوی واجد شرایط رای دادن بودند.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌جام در فاصله ۱۶۵ کیلومتری، مرکز شهرستان ۱۰۸ هزار و ۴۲۴ نفری تایباد در فاصله ۲۲۸ کیلومتری، مرکز شهرستان ۴۳ هزار نفری صالح‌آباد در فاصله ۱۷۴ کیلومتری و مرکز شهرستان ۵۴ هزار نفری باخرز در فاصله ۲۱۵ کیلومتری جنوب شرق و جنوب مشهد قرار دارند. 

تاکنون نتایج شمارش آرا یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در هفت حوزه انتخابیه شامل تربت‌حیدریه، زاوه و مه‌ولات، گناباد و بجستان، خواف و رشتخوار، نیشابور، درگز، فریمان و همچنین تربت‌جام، صالح‌آباد، باخرز و تایباد از مجموع ۱۲ حوزه انتخاباتی خراسان رضوی اعلام شده است. 

حوزه مشهد شامل بخش مرکزی این شهرستان و شهرستان کلات با پنج نماینده، حوزه نیشابور شامل شهرستان‌های فیروزه و نیشابور با ۲ نماینده، حوزه انتخاباتی سبزوار شامل شهرستان‌های جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و سبزوار با ۲ نماینده، حوزه انتخاباتی درگز منحصر به همین شهرستان با یک نماینده، حوزه قوچان شامل شهرستان‌های فاروج و قوچان با یک نماینده، حوزه فریمان شامل شهرستان‌های سرخس و فریمان و بخش‌های احمدآباد و رضویه شهرستان مشهد با یک نماینده، حوزه کاشمر شامل شهرستان‌های بردسکن، خلیل‌آباد و کاشمر با یک نماینده، حوزه تربت‌حیدریه شامل شهرستان‌های زاوه، مه‌ولات و تربت‌حیدریه با یک نماینده، حوزه انتخاباتی گناباد شامل شهرستان‌های بجستان و گناباد با یک نماینده، حوزه خواف شامل شهرستان‌های رشتخوار و خواف با یک نماینده، حوزه تربت‌جام شامل شهرستان‌های تایباد، باخرز، صالح‌آباد و تربت‌جام با یک نماینده و حوزه انتخاباتی چناران شامل شهرستان‌های بینالود (طرقبه‌-شاندیر) و چناران با یک نماینده در مجلس شورای اسلامی ۱۲ حوزه انتخاباتی خراسان رضوی را تشکیل می‌دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =