آرا در حوزه انتخابیه مشهد در حال تجمیع است

مشهد- ایرنا- رییس ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: شمارش آرا در حوزه انتخابیه مشهد و کلات به پایان رسیده و هم‌اینک این آرا در حال تجمیع است.

حسن جعفری صبح شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به گستردگی حوزه شهرستان مشهد و تقسیم آن به ۱۹ منطقه انتخاباتی، فرایند شمارش و اعلام نتایج قطعی آن زمانبر و حساس  است.

وی پیش‌بینی کرد: نتایج قطعی شمارش آرا در حوزه مشهد و کلات که بزرگترین حوزه انتخابیه در میان ۱۲ حوزه خراسان رضوی است تا ظهر و یا در نهایت تا بعدازظهر امروز شوم اسفند ماه اعلام شود.  

حوزه مشهد و کلات پنج نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.

فرایند رای‌گیری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری ساعت هشت صبح جمعه دوم اسفند ماه همزمان با سراسر کشور در چهار هزار و ۲۳ شعبه اخذ رای ۱۲ حوزه انتخابیه خراسان رضوی آغاز شد و در برخی از حوزه‌های این استان تا ساعت ۲۴ ادامه یافت. 
۱۸ نفر از مجموع ۲۹۰ نماینده مجلس شورای اسلامی را نمایندگان خراسان رضوی در خانه ملت تشکیل می‌دهند.
"حوزه مشهد و کلات" با پنج نماینده در مجلس شورای اسلامی بزرگترین حوزه انتخاباتی از نظر شمار جمعیت و تعداد نمایندگان در میان ۱۲ حوزه انتخاباتی خراسان رضوی محسوب می‌شود.
حوزه مشهد شامل بخش مرکزی این شهرستان و شهرستان کلات با پنج نماینده، حوزه نیشابور شامل شهرستان‌های فیروزه و نیشابور با ۲ نماینده، حوزه انتخاباتی سبزوار شامل شهرستان‌های جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و سبزوار با ۲ نماینده، حوزه انتخاباتی درگز منحصر به همین شهرستان با یک نماینده، حوزه قوچان شامل شهرستان‌های فاروج و قوچان با یک نماینده، حوزه فریمان شامل شهرستان‌های سرخس و فریمان و بخش‌های احمدآباد و رضویه شهرستان مشهد با یک نماینده، حوزه کاشمر شامل شهرستان‌های بردسکن، خلیل‌آباد و کاشمر با یک نماینده، حوزه تربت‌حیدریه شامل شهرستان‌های زاوه، مه‌ولات و تربت‌حیدریه با یک نماینده، حوزه انتخاباتی گناباد شامل شهرستان‌های بجستان و گناباد با یک نماینده، حوزه خواف شامل شهرستان‌های رشتخوار و خواف با یک نماینده، حوزه تربت‌جام شامل شهرستان‌های تایباد، باخرز، صالح‌آباد و تربت‌جام با یک نماینده و حوزه انتخاباتی چناران شامل شهرستان‌های بینالود (طرقبه‌-شاندیر) و چناران با یک نماینده در مجلس شورای اسلامی ۱۲ حوزه انتخاباتی خراسان رضوی را تشکیل می‌دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =