اتحادیه اروپا از تشکیل کشور مستقل فلسطین حمایت می‌کند

تهران- ایرنا- جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در دیدار با ریاض المالکی وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین بر ادامه حمایت اروپا برای تشکیل کشور فلسطین تاکید کرد.

سرویس امور خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که بورل و المالکی روز جمعه در بروکسل در مورد روابط بین اتحادیه اروپا و تشکیلات خودگردان به تبادل نظر پرداختند و در جریان آن مسئول سیاست خارجی اروپا بر پایبندی اتحادیه اروپا برای مذاکرات در جهت رسیدن به راه حل دو دولتی تاکید کرد و از تعهد طرف فلسطینی برای ادامه مذاکرات هدفمند استقبال کرد.

بورل همچنین بر آمادگی اتحادیه اروپا در جهت همکاری با طرفین (رژیم صهیونیستی و فلسطینی ها)، بازیگران منطقه و تمام شرکای بین المللی برای احیای یک روند سیاسی تاکید کرد که تضمین کننده حقوق مساوی طرفین و قابل پذیرش برای هر دو طرف باشد.

المالکی و بورل همچنین در خصوص اوضاع موجود فلسطینی ها به ویژه معامله قرن، انتخابات فلسطین، شرایط سیاسی و بشردوستانه فعلی در غزه گفتگو کردند.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از رونمایی از معامله قرن، طرح ارائه شده توسط دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را مورد انتقاد قرار داد و گفت که اسرائیلی ها و فلسطینی ها باید مستقیما در مورد یک راه حل دو دولتی بر اساس مرزهای قبل از جنگ ۱۹۶۷ مذاکره کنند.

تشیکلات خودگردان فلسطین نیز طرح ترامپ را رد کرد و محمود عباس رئیس آن گفت که این طرح به زباله دان تاریخ انداخته خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =