رویدادهای خبری اصفهان در هفته‌ای که گذشت

اصفهان- ایرنا- صنایع سبز در اصفهان مورد توجه قرار می‌گیرد، انتخابات، مایه تضمین جمهوری اسلامی است و مشکل امنیتی در شعبه‌های اخذ رای اصفهان گزارش نشد از مهم‌ترین رویدادهای خبری اصفهان در هفته گذشته بود.

استاندار اصفهان گفت: با توجه به شرایط اقلیمی خاص جغرافیایی این استان صنایع سبز مورد توجه قرار می‌گیرند.

عباس رضایی در حاشیه برگزاری سیزدهمین شورای گفت و گوی بخش خصوصی و دولت با بیان اینکه در این جلسه فعالیت‌ها و کمکهایی اداره‌کل صنایع به واحدهای تولیدی و صنعتی مورد بحث قرار گرفت، افزود: خوشبختانه این جلسه دستاوردهای خوبی به همراه داشت.

وی با اشاره به شرایط خاص جغرافیایی استان اظهارداشت: متاسفانه استان چند سالی است که با شرایط سخت کم آبی مواجه است و امسال با این شرایط ادامه داد و لذا در جلسه امروز مصوب شد در صورت توسعه صنعتی، صنایع سبز در اولویت قرار گیرد.

 رویکرد نظام مالیاتی اصفهان رفع مشکلات و موانع تولیدکنندگان است

مدیرکل امور مالیاتی استان گفت: رویکرد حمایتی نظام مالیاتی، رفع موانع و مشکلات تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی است که با همین هدف برای اولین مرتبه در کشور بسته حمایتی از واحدهای تولیدی در استان طراحی و اجرا شد.

بهروز مهدلو افزود: این بسته حمایتی در ۱۳ بند تهیه و در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان به تصویب رسید که براساس آن بدهی های مالیاتی عملکرد و ارزش افزوده و معوقات بلند مدت و پلکانی واحدهای تولیدی  با رعایت ماده ۱۶۷ قانون مالیات های مستقیم بصورت تقسیط پرداخت خواهد شد.

وی بیان کرد: در صورتی‌ که مودیان حقیقی و حقوقی غیر دولتی فهرست معاملات ماده  ۱۶۹ خود را تا پایان مهر امسال اعلام می کردند و بدهی مالیاتی خود را پرداخت کنند تمامی جرایم قابل بخشش آنها بخشیده می شود.

 گروه فولاد مبارکه اصفهان بزرگ‌ترین تولیدکننده آهن اسفنجی در جهان است

مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: گروه فولاد مبارکه با بیش از 11 میلیون تن آهن اسفنجی در سال بزرگ‌ترین تولیدکنندۀ آهن اسفنجی در جهان است.

حمیدرضا عظیمیان اظهار داشت : فولاد مبارکه با سهم بیش از ۵۰ درصدی در بین شرکت‌های بزرگ فولادسازی کشور و سهم ۲۲ درصدی در MENA (خاورمیانه و شمال افریقا) بزرگ‌ترین تولیدکننده ورق‌های فولادی تخت در خاورمیانه و شمال آفریقاست.

  وی بیان کرد: ارزش کنونی گروه فولاد مبارکه معادل ۸۴۰ هزار میلیارد ریال است و این شرکت در تولید ناخالص داخلی (GDP) سهم یک‌ درصدی و در تولید ناخالص داخلی بخش صنعت سهم پنج‌ درصدی دارد.

 ۶ هزار تن میوه شب عید در اصفهان ذخیره‌سازی شد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان از ذخیره‌‎سازی ۶ هزار تُن میوه شب عید شامل سیب و پرتقال در استان خبر داد.

ایرج موفق اظهار داشت: از مجموع ۶ هزار تُن میوه خریداری شده برای کنترل بازار شب عید، چهار هزار تُن آن پرتقال و ۲ هزار تُن سیب است.

وی بیان کرد: طبق سال‌های گذشته تمهیدات لازم برای ذخیره‌سازی میوه شب عید انجام و ۱۰ تا ۱۵ درصد میوه مورد نیاز شب عید ذخیره شده است.

 آب کشت پاییزه کشاورزان اصفهان از روز چهارشنبه توزیع می‌شود

مدیرعامل آب منطقه‌ای اصفهان گفت: براساس نیاز آبی کشاورزان برای کشت پاییزه به مدت ۱۸ روز آب در بستر کانال‌ها در اختیار آنان شرق و غرب این استان قرار می‌گیرد.

مسعود میر محمد صادقی در جلسه کارگروه سازگاری با کم آبی استان در استانداری با بیان اینکه در زمان حاضر حجم سد زاینده رود ۳۰۳ میلیون مترمکعب است، افزود: براساس مصوبات کارگروه سازگاری با کم آبی با توجه به کشت پاییزه آبان و آذر و عدم بارش مفید در استان و براساس گزارش جهاد کشاورزی و نیاز آبی کشت‌های انجام شده اعلام و مقرر شد برای نجات کشت‌ها آب توزیع شود.

وی تصریح کرد: این جلسه با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی و نمایندگان صنف کشاورزان به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان تشکیل شد.

 کودکان جایگاه مناسبی در عرصه بین‌المللی ندارند

معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزارت دادگستری گفت: متاسفانه کودکان جایگاهی مناسبی در عرصه بین‌المللی ندارند که نیازمند توجه و حمایت بیشتری هستند.

محمود عباسی در نخستین روز از همایش مدرسه زمستانه حقوق کودک در کتابخانه مرکزی اصفهان افزود: بسیاری از آموزش‌ها، زمینه ارتقا حقوق کودک را فراهم می‌کند همچنین بهترین و اثر بخش‌ترین حوزه‌ای که می‌توان موجبات ارتقا حقوق کودک را فراهم کرد، آموزش‌ و مشاوره‌ است.

وی بیان کرد: زمانی که از حقوق کودک سخن می‌گوییم مجموعه‌ای از ارزش‌ها فراروی ماست که در آموزه های دینی و اسناد بالادستی و بین‌المللی مورد توجه قرار گرفته است.

 آیت الله مظاهری: انتخابات، مایه تضمین جمهوری اسلامی است

رییس حوزه علمیه اصفهان گفت: برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در روز جمعه سرنوشت‌ساز و مایۀ تضمین جمهوری اسلامی است.

پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه علمیه اصفهان به نقل از حضرت آیت‌الله حسین مظاهری افزود:دشمنان انقلاب و جمهوری اسلامی همواره در صدد هستند تا این امتیاز ملّی و اسلامی را کم‌رنگ و بی‌رونق نمایند، امّا ملّت بزرگوار، همواره با حضور در صحنه، آنان را ناامید ساخته‌اند.

وی با تأکید بر اهمیّت جایگاه مجلس شورای اسلامی، ضرورت خدمت و رسیدگی به مردم و تلاش برای تأمین مطالبات و خواسته‌های ملّت ایران را یادآور شده و اظهار امیدواری کرد که با لطف و عنایت خداوند، انتخابات با شکوه و شایسته‌ای برگزار شود.

 بیمارستان‌های اصفهان با هدف مقابله با ویروس کرونا آماده باش هستند

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: در راستای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، تمامی بیمارستان‌های استان در حال آماده‌باش هستند و تاکنون هیچ مورد قطعی از ابتلا به این ویروس گزارش نشده است.

آرش نجیمی افزود: به این منظور ساعتی پیش جلسه‌ای در دانشگاه علوم پزشکی با حضور مدیریت بحران استانداری و پدافند عامل در راستای بررسی برنامه های پیشگیرانه و مقابله از سرایت این ویروس در استان برگزار و اطلاع‌رسانی‌های لازم صورت گرفته است.

وی با اشاره به احساس نگرانی در بین شهروندان درباره انتشار این ویروس گفت: این بیماری قدرت سرایت زیادی دارد اما میزان کشندگی و مرگ میر بیماری در حدی که بین مردم تصور می‌شود نیست و مردم نباید تا این اندازه ترس و واهمه از کرونا داشته باشند.

 ۶۴۹ خبرنگار داخلی و خارجی انتخابات استان اصفهان را پوشش خبری می‌دهند

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان اصفھان گفت: ۶۲۵ خبرنگار و عکاس داخلی و ۲۴ خبرنگار خارجی اخبار یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی این استان پوشش خبری می‌دهند.

عباس میرزایی ‌نیا، تعداد خبرنگاران و عکاسان کلانشهر اصفھان برای پوشش خبری این رویداد سیاسی را  ۱۳۰ نفر اعلام کرد و افزود : تمھیدات لازم برای برگزاری انتخابات باشکوه در اصفھان اندیشیده شد و این استان اکنون صد در صد آماده برگزاری انتخابات پرشور و گسترده است.

مشکل امنیتی در شعبه‌های اخذ رای اصفهان گزارش نشده است

جانشین فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: از زمان آغاز رای‌گیری تا لحظه حاضر هیچ مشکل امنیتی در شعبه‌های اخذ رای استان گزارش نشده است.

سرهنگ حسین حسین‌زاده افزود: ۱۵ هزار نیرو در استان اصفهان امنیت شعبه‌های اخذ رأی را بر عهده دارند.

وی اضافه کرد: فعالیت نیروهای امنیتی که در قالب یک قرارگاه انجام می‌شود تا زمان حفظ فرایند تجمیع و انتقال صندوق‌های رأی ادامه خواهد داشت.

 رییس ستاد انتخابات: کمبود برگه تعرفه در شعب اخذ رای اصفهان نداشتیم

رییس ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: در خصوص تعرفه‌های اخذ رای هیچ کمبودی نداریم چون تعرفه‌ها به طور معمول بیشتر از تعداد واجدان شرایط در نظر گرفته می‌شود.

حیدر قاسمی افزود: تاکنون در هیچ یک از شعب اخذ رای کمبود تعرفه اخذ رای وجود نداشته است.

وی با اشاره به حضور و مشارکت مردم در انتخابات گفت: چون از ساعت‌های پایانی حضور و مشارکت مردم بیشتر می‌شود امیدواریم مشارکت بیشتری را شاهد باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =