نتیجه انتخابات غرب هرمزگان مشخص شد

بندرعباس - ایرنا - رییس ستاد انتخابات هرمزگان گفت: در حوزه انتخابیه غرب این استان (بندرلنگه، بستک ، پارسیان و کیش) احمد جباری با کسب ۳۰ هزار و ۷۰۲ رای از ۸۸ هزار و ۳۵۵ آرای ماخوذه در این حوزه حائز بیشترین رأی های مردم شد.

سعید ناجی روز شنبه در ستاد انتخابات هرمزگان اظهار داشت : نتیجه حوزه های دیگرحوزه های این استان به زودی اعلام می‌شود و مردم نتایج را از طریق اطلاعیه های ستاد انتخابات پی‌گیری کنند.

نتیجه انتخابات مجلس شورای اسلامی درحوزه غرب استان هرمزگان به ترتیب است:

احمد جباری  ۳۰هزار و ۷۰۲ رای

 غلامحسین زارعی  ۱۹هزار و ۳۷۵ رای

 سید محمدنور موسوی  ۱۸ هزار و ۹۸۸ 

 یوسف دریاورز  پنج هزار و ۳۸۳ رای
 
احمد شیبانی  چهار هزار و ۰۸۲ رای

محمد زارعی  ۲ هزار و ۳۸۰ رای
 
حسن ابوالفتحی  ۷۳۲ رای

ابراهیم باقری ۷۳۲ رای
 
آرمان معرفی ۲۹۶ رای

پویا افشارجهانشاهی ۱۲۴ رای

۴۴ نامزد تایید صلاحیت شده در هرمزگان شامل ۲۵ نفر از حوزه انتخابیه حوزه مرکزی شامل بندرعباس، قشم، حاجی‌آباد، بندرخمیر و بوموسی، ۱۰ نفرحوزه غرب هرمزگان شامل بندرلنگه، بستک و پارسیان و ۹ نفر در حوزه شرق هرمزگان شامل میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد وارد عرصه رقابت برای پنج کرسی نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شدند.

هرمزگان دارای پنج کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی شامل، حوزه مرکزی شامل بندرعباس، قشم، حاجی آباد، بندرخمیر و بوموسی سه نفر، حوزه شرق هرمزگان شامل، میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد یک نفر و درحوزه غرب این استان ازقبیل، بندرلنگه، بستک و پارسیان یک نفر است.

براساس سرشماری سال ۹۵ استان هرمزگان، یک‌میلیون و ۷۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که از این تعداد یک‌میلیون و۱۷۴هزار و۱۶۴ نفر واجد شرایط رای دادن هستند که بر این اساس ۷۲هزار و ۴۰۲نفر رای اولی در هرمزگان نماینده یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را انتخاب کردند.

یکهزار و ۳۱۸ شعبه اخذ رای در مناطق مختلف شهری و روستایی هرمزگان در نظر گرفته شده که ۷۸۵شعبه ثابت و ۵۳۳ شعبه سیاربوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =